HaberlerXRP

SEC, “Kripto Anne Mahkeme Üzerinde Herhangi Bir Bağlayıcı Otorite Sayılamaz!”

Ripple bu defa da Kripto Anne'nin açıklamalarını mahkemeye delil olarak sunmak istedi ama SEC'in yanıtı gecikmedi!

Ripple’ın yılan hikayesine dönen SEC davasında her an yeni bir gelişme yaşanmaya devam ediyor. Hatırlanacak olursa Ripple en son SEC’in Kurumsal Finans Departmanı bölümünün eski yöneticisi William Hinman’ın mahkemeye çağrılmasını ve dinlenmesi gerektiğini talep etmişti. SEC bu talebe karşı çıksa da mahkeme SEC’in bu itirazını reddetmiş ve Hinman’ın mahkemeye çağrılmasını onaylamıştı.

Ripple Neden Hinman’ın Mahkemeye Çıkmasını İstedi?

2018 Haziran’ında yaptığı bir konuşmasında Hinman, Ethereum ağı ve bunun merkeziyetsiz yapısına bakarak Ethereum’un menkul kıymet olmadığını yanı sıra Bitcoin’in de menkul kıymet kabul edilemeyeceğini söylemişti.

Söz konusu davada ise XRP bir menkul kıymet olmakla itham ediliyor. Ripple’ın itirazı da tam da bu noktada başlıyor. Ripple Hinman’ın BTC ve ETH’yi varlık olarak görürken XRP’nin neden bir menkul kıymet olarak görüldüğü noktasında Hinman’dan açıklama beklemeyi sürdürüyor.

Ripple şimdi de yüksek mahkemeden “Kripto Anne” lakaplı Hester Peirce’la ilgili bir talepte bulundu. Şirket Kripto Anne’nin SEC’in kripto para birimi düzenlemeleri noktasında yeterli çabayı harcamadığı ve Ripple’a adil savunma hakkı verilmediği yönündeki açıklamalarını mahkemeye delil olarak sunmak istedi. Ancak bu konuya da SEC’ten ışık hızında bir ret geldi. SEC cephesi yaptığı açıklamada tek bir komisyon üyesinin açıklamalarının menkul kıymet yasalarını ihlal etmek için bir neden sayılamayacağını belirtti ve mahkemeyi söz konusu argümanı reddetmeye davet etti.

Ripple ayrıca bir diğer komisyon üyesi olan Elad Roisman’ın Kripto Anne ile örtüşen açıklamalarının da mahkemece değerlendirilmesini istiyor. Şirket yapmış olduğu son itiraz dosyasında SEC’in iki üst düzey yetkilisinin de “menkul kıymet yasalarının dijital varlıklara uygulanması ve ticaretleri konusunda piyasa katılımcıları için kesin bir netlik eksikliği olduğunu açıkça belirttiği” iddiasında bulundu. Ancak SEC kaçak dövüşmeye devam ediyor ve her türlü delili reddetme konusundaki ısrarcı tavrını sürdürüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu