coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerSEC, Kripto Para Davasında Yanlış Beyan Verdiğini Kabul Etti, Özür Diledi

SEC, Kripto Para Davasında Yanlış Beyan Verdiğini Kabul Etti, Özür Diledi

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) avukatları, yaptıkları açıklamada bir kripto para davasında hata yaptıklarını kabul etti.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), DEBT Box olarak da bilinen Digital Licensing Inc. adlı bir kripto para firmasına karşı açılan davada yapılan hatalardan dolayı derin üzüntü duyduğunu ifade etti.

Kurum, firmaya karşı bir kısıtlama emri ve mal varlığının dondurulmasına yol açan yanıltıcı ifadelerin ardından yargıçtan yaptırımlardan kaçınmasını istedi.

SEC İcra Departmanı başkanı Gurbir Grewal şunları söyledi:

“Federal menkul kıymetler yasalarını uygularken SEC’e verilen olağanüstü sorumluluğu tamamen takdir ediyorum. Bu davada departmanımızın bu standartların gerisinde kaldığını anlıyorum ve bu eksiklikten dolayı özür diliyorum.”

İlgili Haber  İddialar Doğrulandı: Yedi Şirket Birden Bitcoin Spot ETF İçin Aynı Gün SEC ile Görüştü

SEC, Temmuz ayında DEBT Box’a karşı dava açmış ve projenin yatırımcıları yaklaşık 50 milyon dolar dolandırdığını iddia etmişti. Davanın bir parçası olarak SEC, firma ve yöneticilerine karşı geçici bir yasaklama emri ve mal varlıklarına el konulması talebinde bulunmuştu. Ancak, sanıklar SEC’in iddialarına itiraz ederek yargıçtan SEC’in eylemlerini açıklamasını isteyen sert ifadeli bir emre yol açtı.

SEC avukatları 27 sayfalık bir yanıtta, kurumun eksikliklerini kabul ederek, “Komisyon, devam eden dolandırıcılığı durdurma çabasının doğru ve samimi olma görevini engellemesine izin veremez” dedi.

Yargıç, kuruma karşı olası yaptırımlardan bahsederken, kurum avukatları, personelinin “kötü niyetli davranış” sergilemediği için zorunlu eğitimin yeterli olacağını savundu. SEC, kurumun Genel Danışmanlık Ofisi’nden yeni bir avukat ekibini yanlış adımlarını değerlendirmek üzere görevlendirdi ve personelinin “mahkemeyi yanlış yönlendirmek niyetinde olmadığı” sonucuna vardı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları