Kripto HaberleriBitcoinSEC Onayladı! Yeni Bitcoin ETF'i 16 Kasım'da Listelenecek!

SEC Onayladı! Yeni Bitcoin ETF’i 16 Kasım’da Listelenecek!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin’e yönelik borsa yatırım fonları (ETF) Ekim ve Kasım ayının en çok konuşulan konularının başında geliyor.

Bildiğiniz üzere ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Bitcoin’e doğrudan maruziyet sağlayan spot ETF’lere onay vermiyordu.

2021 yılında SEC bu kararından geri adım atar mı? diye bekleyen yatırımcılar ne yazık ki istediklerini alamadı. SEC bir kez daha çeşitli gerekçelerle Bitcoin Spot ETF’lerinin kanunlara uygun olmayacağına karar verdi ve VanEck’in başvurusunu reddetti.

İlgili Haber
Sıcak Gelişme! SEC, Bitcoin ETF'ini Reddetti!

Ancak ABD borsalarında hala Bitcoin vadeli işlemlerine yönelik ETF’ler işlem görmeye devam ediyor.

Son olarak SEC tarafından onaylanan VanEck Bitcoin Strategy ETF 16 Kasım’da CBOE BZX borsasında işlem görmeye başlayacak.

Bu ETF, SEC tarafından listelenmesine itiraz edilmeyen 3. ETF oldu.

İlk olarak ProShares’in ETF’si listelenmiş ve büyük ilgi görmüştü. Daha sonra Valkyrie’nin ürünü piyasaya sürülmüştü. Son olarak da VanEck’in Bitcoin Strategy ETF’si ABD borsalarında işlem görmeye başlayacak.

SEC henüz Bitcoin’e dayalı Spot ETF’lere onay vermediği için bu vadeli işlemlere dayalı Bitcoin ETF’leri ABD’deki kurumsal yatırımcılar için kripto para piyasalarına maruz kalmalarının en güvenilir yolu gibi görünüyor.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları