XRP

SEC-Ripple Davasındaki Yeni Karar, XRP Yatırımcılarının Aleyhine Oldu

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ripple'a karşı açtığı davada bir mağlubiyetten ufak bir zafer çıkardı.

XRP yatırımcılarının elini ayağını bağlayan Ripple davasında yeni bir gelişme daha yaşandı. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), önemli evrakları teslim etmesi için verilen sürenin üstüne çıkabilecek ve kendine bu şekilde ek süre kazanmış oldu.

İlgili Haber
Ripple Eski CEO'sunun Avukatı, SEC Davasından Çekildi!

XRP Yatırımcılarının Beklediği Tarih Biraz Ertelendi

Ripple kısa süre önce büyük bir zafer elde etmişti. Yargıç Sarah Netburn, 13 Ocak tarihinde yaptığı açıklamada SEC’nin özellikle Ethereum ile ilgili yaptığı kurum içi konuşmaları teslim etmesi gerektiğine karar verdiğini duyurdu.

Bu da XRP’nin menkul kıymet olduğunu ancak ETH’nin olmadığını düşünen SEC’inin aslında bunu hangi motivasyonla yaptığını ortaya koyacaktı.

Ripple uzun süredir bu zafer için beklemedeydi ve sonunda beklenen oldu. SEC ise pazartesi günü aldırdığı karar sayesinde ilgili evrakları 17 Şubat tarihine kadar bekletebilecek ve son tarih 17 Şubat olarak belirlendi.

SEC, ilk kararda aleyhte bir sonuç çıkmasına rağmen ilgili evrakların bu kadar kısa sürede hazırlanamayacağını ifade ederek bu zaferi elde etmiş oldu.

SEC’nin 2018 yılındaki yöneticilerinden olan William Hinman, Ethereum’un kesin bir şekilde menkul kıymet olmadığını vurgulamıştı.

Burada ilginç olan durum ise Hinman’ın daha sonraları Ethereum ile bağlantılı kurumlardan fon aldığının tespit edilmesi oldu. Ripple ekibi de şu an aslında XRP’nin de aynı özellikleri taşıdığını kanıtlamaya çalışıyor. Ripple cephesi eğer burada zafer elde edebilirse davanın gidişatı büyük ölçüde değişecektir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu