Altcoin

SEC, Ripple Sonrasında Bir Kripto Para Projesinin Daha Peşine Düştü

BitConnect, SEC kıskacına girdi!

2020 yılının son günlerinde Ripple’ı ve dolaylı olarak XRP’yi dava eden ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), o tarihlerde çok fazla eleştiri almıştı.

Kripto para piyasasında yüzlerce dolandırıcı olmasına rağmen SEC’nin bunların peşine düşmemiş olması kesinlikle tepki çekti ve SEC bu tepkiler sonrasında yavaş yavaş doğru adımlar atmaya başladı.

SEC, yeni bir dava hazırlığına girişti ve BitConnect olarak bilinen büyük kripto para piramit yapısının kurucusuna dava açtı.

Teksas Eyaletinin menkul kıymet regülatörü tarafından yayınlanan bir uyarı ve alınan mahkeme kararı ile BitConnect bir anda düşüş dönemine geçti ve bütün piramit yapısı çöktü.

SEC, BitConnect’i Dava Etti

SEC’nin attığı adım ise direkt olarak BitConnect kurucusu Satish Kumbhani’yi hedef alıyor. Hindistan vatandaşı olan dolandırıcının şu an yeri bilinmiyor.

BitConnect davasında ABD vatandaşı olan ve devamlı olarak BitConnect reklamı yapan Glenn Arcano’nun da adı geçiyor ve kendisi de suçlanmakta.

Davada, dolandırıcıların 325.000’den fazla BTC yani 2 milyar dola topladıkları vurgulanıyor. SEC daha önce de BitConnet reklamı yapan 5 kişiye karşı Mayıs ayında harekete geçmişti.

Yeni Hedef DeFi mi?

SEC’nin bunun devamındaki hedeflerinin ise DeFi projeleri arasında yer aldığı biliniyor. DeFi projelerine regülasyonun şart olduğunu belirten SEC Başkanı Gary Gensler, hedefini aslında bu sözler ile belli etmişti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu