Kripto HaberleriAltcoinSEC Ripple (XRP) Davasında Yeni Gelişme!

SEC Ripple (XRP) Davasında Yeni Gelişme!

SEC-Ripple davasında önemli bir gelişme yaşandı.

Takip et

SEC ile Ripple (XRP) arasındaki hukuksal mücadele devam ediyor. Piyasa ve XRP yatırımcıları davanın ne zaman biteceğini merakla beklerken davayla ilgili önemli bir gelişme yaşandı.

Geçtiğimiz haftalarda dünyanın önde gelen Blockchain ticaret örgütlerinden biri olan Dijital Ticaret Odası (CDC) yılan hikayesine dönen Ripple-SEC davasına katılma talebinde bulunmuştu.

Dijital Ticaret Odasının bu talebi mahkeme tarafından onaylandı.

Dijital Ticaret Odasının bu talebi mahkeme yargıcı Analisa Torres tarafından 21 Eylül’de bu talebi kabul edildi.

CDC davada “mahkeme dostu” statüsünde yer alacak. Bu statü davaya katılan kişilerin bilgi ve uzmanlık sahibi olduğu konularda mahkemeye yardımcı olmalarına izin veriyor.

Mahkeme CDC’ye davayla ilgili brifing sunmak için 26 Eylül’e kadar süre verdi.

Dijital Ticaret Odası’nın bu başvurusuna SEC tepki gösterdi. SEC, CDC gibi daha fazla ek müdahil olma taleplerine izin verilmesi halinde mahkemeden daha fazla süre talep edebileceğini belirtti.

İlgili Haber
SEC'in Son Yaptığı Hamle Ripple (XRP) Hayranlarını Kızdırdı: İşte Ayrıntılar!

Dijital Ticaret Odası Başkanı Perianne Boring yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Gelişen kripto para endüstri için açık ve tutarlı bir dizi kurala ihtiyaç var.

Bu bağlamda uzun zamandır sonuca varılamayan Ripple- SEC davasında artık bir ortak paydada buluşulması ve kripto sektörü için olumlu olacak bir karara varılması gerekiyor.”

XRP davası, 2020 yılında SEC tarafından Ripple Labs ve yöneticileri Brad Garlinghouse ve Christian Larsen‘e karşı açıldı.

SEC davalı tarafların 1,38 milyar dolar üzerinde XRP tokenini kayıt dışı menkul kıymet olarak sattığını iddia ediyor.

Bu davanın sonucu hem kripto piyasası hem de XRP yatırımcıları tarafından merakla bekleniyor. Çünkü bu davanın sonucu XRP’nin bir menkul kıymet olup olmadığını belirleyebilir.

Mahkeme, SEC lehine karar verirse, SEC’in Ripple’a benzer şekilde token satan diğer kripto projelerine de karşı yasal işlem başlatmasına neden olabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları