Kripto HaberleriHaberlerSEC Üyesi Endişeli: "Yeni Kurallar Kripto Para ve DeFi Yatırımcılarını Üzebilir!"

SEC Üyesi Endişeli: “Yeni Kurallar Kripto Para ve DeFi Yatırımcılarını Üzebilir!”

Takip et

Kripto para sektörüne desteği ile ön plana çıkan ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) üyesi Hester Peirce, SEC’in menkul kıymet ticaret platformları için düşündüğü planlarının DeFi platformları için tehdit olabileceği konusunda uyardı.

Hester Peirce, SEC tarafından menkul kıymet ticaret platformları için 654 sayfadan oluşan yeni önerinin, yetkililere dijital varlık platformlarını incelemeleri için kapsamlı yeni yetkiler verebileceğini söyledi.

Kripto Mom lakaplı Peirce, “SEC’in önerdiği yeni kurallar, borsa olarak kayıtlı olmayan ve halihazırda her tür menkul kıymetin ticaretini yapan platformların yatırımcıları korumak amacıyla SEC’e kayıt yaptırmaya zorlamak için tasarlandı” dedi.

Peirce ayrıca yeni planın, potansiyel olarak DeFi protokolleri de dahil olmak üzere daha fazla ticaret mekanizmasına ulaşabileceğini de ekledi.

Söz konusu yeni düzenlemenin kamuoyunun görüşüne sunulmasına karşı çıktığını söyleyen Peirce, SEC Başkanı Gary Gensler de dahil olmak üzere üç üyenin kamuoyuna sunmak için oy kullandığını ifade etti.

Gary Gensler DeFi Platformlarını SEC’e Kayıt Olmaya Çağırıyor!

Geçtiğimiz yıl popülaritesi artan DeFi platformlarının, kullanıcıların bir aracı olmadan dijital varlıklarla ticaret yapmasına, ödünç almasına ve ödünç vermesine imkan tanımasından dolayı düzenleyicilerden tarafından tepki almıştı.

Bu bağlamda SEC Başkanı Gary Gensler de daha önceki açıklamalarında DeFi platformlarının da giderek merkezileştirilme eğiliminde olduğunu defalarca belirterek, düzenleyicilerin gözetiminden ve denetiminden muaf olmadığını söylemişti.

Gensler ayrıca DeFi platformlarının arkasındaki girişimcileri de SEC’e kaydolmaya çağırıyor.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları