HaberlerKripto Para

SEC Üyesi Hester Peirce, Gary Gensler’ın Aldığı Son Bitcoin ve Kripto Para Kararını Eleştirdi!

SEC başkanı Gary Gensler'ın bugün açıkladığı kripto para kararı Hester Peirce tarafından sert bir şekilde eleştirildi.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) komisyon üyesi Hester Peirce, Twitter üzerinden yaptığı açıklamasında bugün SEC’in kripto para icra ekibine 20 yeni pozisyon açmasını eleştirdi.

Hester Peirce SEC’in Son Kripto Para Kararını Eleştirdi

Peirce, açıklamalarında konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“SEC icra birimi olan bir düzenleyici kurumdur, bir icra kurumu değildir. Neden kripto para alanında icra konusunda öncülük ediyoruz?”

Bu sabah bildirdiğimiz üzere SEC, ismini yeni verdiği “Kripto Varlıklar ve Siber Birim’indeki (önceki ismi Siber Birim’di)” çalışan sayısını 30’dan 50’ye çıkardığını açıklamıştı.

SEC, İcra Departmanı altında çalışacak olan yeni birimin amacını “kripto para piyasalarında ve siber bağlantılı tehditlere karşı yatırımcıları korumak” olarak bildirmişti.

İlgili Haber
SEC'den Bitcoin ve Kripto Para Piyasasını Düzenlemek İçin Yeni Bir Hamle Geldi!

SEC başkanı Gary Gensler Eylül ayında yaptığı açıklamasında bu birimin çalışan sayısını genişletme planlarının olduğunu söylemişti.

Kripto ve Bitcoin dostu olduğu için kripto dünyasında “kripto anne” olarak anılan Peirce, uzun bir süredir Gensler’ın regülasyon konusunda icra ağırlıklı yaklaşımını eleştiriyor. Gensler kripto şirketlerinin regülasyonlara nasıl uyum sağlayacağına dair detayları açıklamak yerine cezai işlemler uygulamakla yetiniyor.

Daha önce kripto sektörünün “aşırı regülasyona uğramasını” eleştiren Kongre BlockChain Grubu eşbaşkanı Tom Emmer, Peirce’ın SEC’e olan eleştirisine katılmış olacak ki bu Tweet’i retweet’ledi.

Twitter’daki bir soruyu yanıtlayan Peirce, ABD Başkanı Joe Biden’in Mart ayında yayınlanan kripto parayla ilgili yürütme emriyle belirlenen hükümetler arası Çalışma Grubunda yer almadığını da söyledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu