bybit banner
bybit banner
Kripto HaberleriBlockchainSEC'den BSTX Borsasına Blockchain Onayı!

SEC’den BSTX Borsasına Blockchain Onayı!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Spot bir Bitcoin ETF’ine olumlu bakmayan ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) blockchain tabanlı bir menkul kıymetler borsası işletmek için tZero ve Boston Options Exchange (BOX) Digital Markets’in ortak girişim olan BSTX’e onay verdi.

SEC’den önemli bir onay alan BSTX borsası blockchain ağında gerçekleşen işlemler sayesinde ödemelerin anında veya hızlandırılmış şekilde yapılmasını hedefliyor.

Orecle’a benzer bir şekilde blockchain ağına kaydedilen piyasa verilerine müşterilerinin erişimini sağlayacak olan BSTX borsası hem perakende hem de kurumsal yatırımcılara açık olacak.

“BSTX: Bu Bir Başlangıç!”

BSTX CEO’su Lisa Fall konu ile ilgili yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi.

“SEC bugün BTSX’e verdiği onay ile çok önemli bir adım attı. Tamamen düzenlenmiş yeni bir borsa başlatmak ve ihraççılar ve yatırımcılar için sermaye piyasalarına daha modern araçlar sağlamaya yardımcı olmak amacıyla SEC ile yakın çalışmaya devam etmek istiyoruz.

Bu onay BSTX için bir başlangıç. Zira finans alanında yenilikler yapmaya devam edeceğiz.”

BSTX hisse senetlerinin yanı sıra düzenlenmiş kripto pazarlarını desteklemek için çalıştıklarını da ekledi.

SEC ise konu ile ilgili açıklamasında söz konusu onayın BSTX’in ilgili ulusal piyasa sistemi planlarına uymasına bağlı olarak verildiğini belirtti.

Şirket, 2020 yılından bu yana SEC’den blockcahin tabanlı menkul kıymet borsası için onay almaya çalışıyordu.

Bu bağlamda SEC 2020 yılında BOX’un gün sonu menkul kıymet sahipliği bakiyelerini ve diğer ticaret verilerini Ethereum blok zincirine kaydetme başvurusunu reddetmişti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları