binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriEthereumSEC'e Dava Açan Consensys'ten Ethereum (ETH) Açıklaması! "Hem Övdü Hem Eleştirdi!"

SEC’e Dava Açan Consensys’ten Ethereum (ETH) Açıklaması! “Hem Övdü Hem Eleştirdi!”

SEC'e dava açan Consensys'den spot Ethereum ETF açıklaması geldi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Hatırlanacağı üzere Ethereum ekosisteminin en büyük isimlerinden Consensys, geçtiğimiz Nisan ayında SEC’e Ethereum’u menkul kıymet olarak nitelendirmeye çalıştığı gerekçesiyle dava açmıştı.

Bu davada Consensy mahkemeden ETH‘nin bir menkul kıymet olmadığını tespit etmesini istemişti.

İlgili Haber  Sıcak Gelişme: SEC'e Ethereum (ETH) Davası!

Dava devam ederken SEC, spot Ethereum ETF başvurularını onayladı ve büyük bir karara imza attı.

Bu karar piyasa ve yatırımcılar tarafından olumlu karşılanırken Consensys’den ETF açıklaması geldi.

Buna göre ETF onay kararını doğru bulduklarını ve memnuniyiyetle karşıladıklarını belirten Consensys, ancak SEC‘in kripto para sektörüne karşı yaptırımlarının haksızlık olduğunu ve inovasyonu engellediğini savundu.

“Bugünkü SEC kararına ilişkin:

Consensys, bugün alınan ETH Spot ETF’leri onaylama kararını doğru yönde atılmış bir adım olarak memnuniyetle karşılasa da, görünüşe göre bu son dakika onayı, SEC’in dijital varlıklara yönelik sıkıntılı geçici yaklaşımının bir başka örneğidir.

Kripto para sektöründen başka hiçbir sektör, pazar veya varlık bu tür kasıtlı düzenleme suiistimallerine tabi değildir. SEC’in bu kısıtlayıcı tavrı piyasa katılımcılarına haksızlıktır, hukukun üstünlüğüne aykırıdır ve yeniliği kelepçelemektedir.

Bugünkü onay, SEC’e karşı açtığımız son davada açıklandığı gibi, bu haftaki olaylardan önce almaya devam ettiği olumsuz tutumun aksine, SEC’in ETH’nin bir menkul kıymet değil, bir emtia olduğunu düşündüğünü gösteriyor.

Biz Ethereum konusunda kesin düzenleyici netlik için mücadele etmeye devam edeceğiz ve Kongre’nin açık ve mantıklı düzenleme sağlamaya yönelik iki partili muazzam çabasını görmekten memnuniyet duyuyoruz.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail