binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerSEC'in En Üst Düzey Yaptırım Yetkilisi Gurbir Grewal, Kripto Paralar İçin Sert...

SEC’in En Üst Düzey Yaptırım Yetkilisi Gurbir Grewal, Kripto Paralar İçin Sert Açıklama Yaptı

SEC'in en üst düzey yetkililerinden Gurbir Grewal, yaptığı açıklamasında kripto para sektörüne ağır eleştirilerde bulundu.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) en üst düzey icra yetkilisi Gurbir Grewal, kripto para endüstrisini “önemli uyumsuzlukları” ve düzenlemeden kaçınmaya yönelik “yaratıcı girişimleri” nedeniyle eleştirdi.

Grewal’ın yorumları, Practicing Law Institute tarafından düzenlenen iki günlük “SEC Speaks” etkinliği sırasında yapıldı.

Grewal, bazılarının SEC’in “ilerledikçe uydurduğunu” ve “uygulama yoluyla düzenlediğini” iddia ettiği SEC’in yargı yetkisinden kaçınma girişimleri nedeniyle kripto endüstrisini kınadı. Ayrıca, yıllar boyunca kuruma yöneltilen eleştirilere de değindi ve kendi görüşlerinin kurumun görüşlerini yansıtmak zorunda olmadığını belirtti.

SEC Başkanı Gary Gensler, çoğu kripto paranın menkul kıymet olduğunu ve diğer yatırımlara benzer şekilde düzenlenmesi gerektiğini savunuyor. Coinbase gibi bazı firmalar, menkul kıymetler yasalarının kripto paralara nasıl uygulanacağı konusunda netlik sağlanması için mahkemeye başvurdu.

İlgili Haber  Sıcak Gelişme: FED Başkanı Powell Konuşuyor! İşte Tüm Satır Başları - Faiz İndirimi Geliyor Mu?

Grewal, kripto paraların bir menkul kıymet olup olmadığını belirleyecek testin, SEC tarafından sıklıkla atıfta bulunulan 1946 tarihli bir ABD Yüksek Mahkemesi davası olan Howey Testi olduğunu belirtti. Endüstri tarafından önerilen diğer testleri de reddeden Grewal, “Bu, temel bileşenler testi ya da Beanie Babies testi ya da kripto para endüstrisi çalışanlarının kendileri için oluşturmak isteyebilecekleri diğer bazı testler değil” dedi.

SEC, kazanan ve kaybedenleri belirlemek, inovasyonu engellemek ve kripto işletmelerini daha avantajlı yabancı ülkelere yönlendirmekle suçlanıyor.

SEC, kazanan ve kaybedenleri belirlemek, inovasyonu engellemek ve kripto işletmelerini daha avantajlı yabancı ülkelere yönlendirmekle suçlanıyor. Grewal, kripto endüstrisini “‘biz herkes için geçerli olmayan farklı bir dizi kural istiyoruz’ demenin gizli bir yolu olan on yıllık sözlü cambazlık” olarak tanımladığı şey için eleştirdi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail