Kripto HaberleriBitcoinSEC'in ETF Kararından Önce Bitcoin'de Dalgalanma

SEC’in ETF Kararından Önce Bitcoin’de Dalgalanma

Takip et

Kripto para piyasasında dikkatler 23 Ağustos tarihinde SEC‘in ProShares’e ait olan iki Bitcoin ETF başvurusu hakkında vereceği karara yönelmiş durumda.

Bilindiği gibi geçtiğimiz ay Winklevoss ikizlerinin SEC’e yaptığı Bitcoin ETF başvurusu reddedilmiş, CBOE’nin yaptığı başvuru ise ileriki bir tarihe ertelenmişti. Piyasa bu haberlerden sonra olumsuz etkilendi ve ciddi düşüşler yaşadı.

Öyle ki bu olumsuz haberler birçok altcoin’in 2018 yılındaki en düşük seviyelerini görmesinde bir etken oldu.

ProShares’in yaptığı başvuru diğer ETF başvurularından farklı olarak fiziksel Bitcoin üzerine tasarlanmadı. Fakat yine de karar kripto para piyasalarını bir hayli etkileyecek gibi gözüküyor.

Karardan bir gün önce fiyatta dalgalanma yaşandı

ETF kararından bir gün önce yani bugün Bitcoin fiyatı 6800 dolar seviyelerine kadar tırmandı fakat yine gün içerisinde sert bir düşüş ile 6400 dolar seviyelerine kadar geriledi. An itibarı ile 6400 dolar seviyelerinde işlem gören Bitcoin’de bir çok kişi ETF kararına göre hareket edeceğini belirtiyor.

Ayrıca Bitcoin‘deki Short pozisyonların hacmi son zamanların en yüksek seviyesinde. Bu da ETF kararının olumsuz olacağını düşünen kesmin çok olduğunu gösteriyor.

İlgili Haber
Bitcoin Short Pozisyonda Ciddi Artış

Öte yandan bugün yaşanan, dünyanın en büyük kaldıraçlı kripto para borsası BitMEX’in tam bakıma girdiği anda olan yüzde 7’lik artış kafaları karıştırdı.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları