HaberlerXRP

SEC’ten İlk İtiraf Geldi! Ripple’ın (XRP) Suçu Neydi?

SEC ve Ripple arasındaki davada önemli gelişmeler var.

Ripple ve SEC arasında devam eden davada yeni gelişmeler var. Yaklaşık 9 aydır süren davada pek çok iddia ve savunma ortaya konuldu. Ancak davanın ana konusunu “XRP bir menkul kıymet midir, değil midir?” sorusu oluşturuyor.

Ripple bu konuda yaptığı savunmalarda, SEC’in hukuki öngörülebilirlik ilkesini yok sayarak, herhangi açık bir yasal düzenleme ve uyarı yapmadan kendilerini suçladığını iddia ediyordu.

SEC’in, Ripple’ın iddialarına yönelik son savunmalarında bir itiraf ve kabul geldi. Ripple’ın “XRP’nin menkul kıymet olduğunu 3.taraflara hiçbir zaman bildirmediniz”  savunmasına yanıt veren SEC, şunları söyledi:

“Bu dava konusuyla ilgisizdir. Bu söylediğiniz doğru olsa bile SEC bunu açıklayabilir. Bu dava açılmadan önce bazı üçüncü taraflar XRP’nin yasal statüsünü bize sordu, ancak SEC bunun bir menkul kıymet olup olmadığını belirtmedi.”

SEC’in itiraf mahiyetindeki bu açıklaması, dava açıldıktan sonraki ilk kabul olarak değerlendiriliyor.

SEC, kendisinden bilgi talep edenlere XRP’nin bir menkul kıymet olduğunu söylemeyerek, kendisi ve açtığı dava ile çelişmiş oluyor. SEC’in güvenilirliğini sarsacak bu çelişki, mahkemenin seyrine nasıl etki edecek takip ediyor olacağız.

Avukat Jeremy Hogan, SEC’in yanıtını değerlendirerek, “SEC bunu resmen kabul etti.” notunu düştü.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
2 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Yani

Anonim

Yanisi adamlar daha önce bu xrp menkul kıymet mi diye soranlara yok demiş ya da cevap vermemiş millette yatırım yapmş. Sonra menkul kıymet diye dava açtılar. Kendileriyle çelişmişler.


Başa dön tuşu