Haberler

Shiba Inu’dan (SHIB) 2022 İçin İlk Adım: DAO Geliyor!

SHIB ekibi, DAO oluşturuyor!

2021 yılına özellikle Elon Musk‘ın katkıları ile damga vuran Dogecoin‘in (DOGE) rakibi Shiba Inu (SHIB), sert fiyat düşüşüne rağmen geliştirmeleri bırakmamakta kararlı gibi gözüküyor. Popüler kripto para projesi şimdi de oldukça popüler bir furya olan DAO’lara yönelik adım atacak.

İlgili Haber
Dogecoin (DOGE) Destekçisi Elon Musk Bu Sefer De Web3'ü

SHIBA, DAO Kuruyor

Shiba Inu geliştiricileri tarafından paylaşılan yeni gönderiye göre, DOGGY DAO isimli merkeziyetsiz otonom organizasyon, SHIB’in yeni yönetim protokolü olacak. Bu protokolün geliştirilmesi için ise iki aşama bulunuyor.

İlk aşamada kullanıcıların hangi kripto para birimlerinin SHIB’in merkeziyetsiz kripto para borsası ShibaSwap üzerinde listelenmesi gerektiğine karar vermesi yer alıyor. Kullanıcılar direkt olarak SHIB ekibinden bağımsız olarak kendileri karar verip bütün projeye bu konuda yön verecek.

SHIB ekibi, DAO 1 isimli ilk otonom organizasyonun ShibaSwap‘ın WOOF isimli likidite havuzlarına hangi kripto paraların gireceğine karar verebileceğini vurguladı. Kullanıcılar ellerindeki BONE isimli yönetişim tokeni kadar oy kullanabilecek.

DAO’nun ikinci aşamasında ise kullanıcıların önemli teklifler verebilmesini sağlayan bir sistem getirilecek. Bu da aslında  DAO 1’de verilecek olan kararın benzerlerinin alınabileceği yeni oylamalara kapı aralayacak.

DAO’lar son dönemde bir hayli popüler hal aldı ve özellikle ABD Anayasasının bir örneğini milyonlarca dolara satın almak için kurulan DAO, bu akımı başlattı. Şimdi de SHIBA ekibinin böyle bir DAO oluşturması, furyanın olumlu devam etmesi ile birlikte fiyata da olumlu yansıyabilir.

* Yatırım Tavsiyesi Değildir.

 

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu