Kripto HaberleriBitcoinSıcak Gelişme! Apple CEO'su Bitcoin ve Ethereum'a Yatırım Yaptığını Söyledi!

Sıcak Gelişme! Apple CEO’su Bitcoin ve Ethereum’a Yatırım Yaptığını Söyledi!

Takip et

Bugün DealBook konferansında konuşan Apple CEO’su Tim Cook’tan Bitcoin ve Ethereum açıklaması geldi.

Bir süredir kripto para birimleri ile ilgilendiğini ve bu konuyu araştırdığını söyleyen CEO, ilgisinin daha çok kişisel boyutta olduğunu vurguladı.

Bitcoin veya Ethereum sahibi olup olmadığı sorulan Cook, çeşitlendirilmiş bir portföyün parçası olarak BTC ve ETH sahibi olduğunu doğruladı.

Sözlerinin yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemesi gerektiğini belirten CEO, Apple’ın kripto para birimlerini kabul etmesinin veya bilançosunda kripto para birimi tutmasının şimdilik olası olmadığını belirtti.

“Kişisel olarak Bitcoin ve Ethereum tutuyorum. Çeşitlendirilmiş bir portföyün parçası olarak sahip olmasının makul olduğunu düşünüyorum. Bu arada kimseye yatırım tavsiyesi vermiyorum. Bir süredir kripto para birimleri ile ilgileniyor ve konuyu araştırıyorum. Apple olarak kriptoya yatırım yapmayacağım. Bunu kendi paramla yapmayacağım için değil, insanların kripto paraya maruz kalmak için Apple hisselerini satın alacaklarını düşünmediğim için söylüyorum.”

Apple 2.4 trilyon dolarlık mevcut piyasa değeri itibariyle dünyanın en büyük ikinci şirketi konumunda. Apple’ın hali hazırda bir kripto para hizmeti bulunmuyor. Şirket, App Store’da kripto para platform uygulamalarına müsaade ediyor ancak madencilik uygulamalarına izin vermiyor.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları