BitcoinHaberler

Sıcak Gelişme: Çalıntı Fonlar Harekete Geçti Bitcoin’deki (BTC) Risk İştahı Azaldı!

Bitfinex borsasından çalınan fonlar harekete geçti.

Piyasalarda pozitif bir hava hakimken eski korkuları uyandıran bazı transferler yatırımcıları tedirgin etti. 2016 yılında Bitfinex borsasından çalınan Bitcoin’lerin bugün hareket etmeye başlaması yatırımcıların risk iştahını kapattı.

Dünyanın sayılı kripto para borsaları arasında yer alan Hong Kong merkezli borsa 2016 tarihinde uğradığı hack saldırısı sonucu 119.756 BTC’sini kaybetmişti.

O tarihte yaklaşık 72 milyon dolar değerinde olan BTC’lerin bugünkü değeri yaklaşık 7.5 milyar dolar. Çalınan fonlar o tarihten itibaren takip ediliyordu. Uzun süredir haber alınamayan fonlar bugün yeniden harekete geçti.

Haberin duyulmasıyla birlikte Bitcoin 61500$ seviyelerine kadar geriledi. Şu sıralar 62.000$ seviyesinin üzerine çıkmayı başaran Bitcoin bir süre daha dalgalı bir seyir izleyebilir.

Whale Alert’in bildirimlerine göre yaklaşık 61 işlemde 620 milyon dolar değerince BTC cüzdanlar arasında transfer edildi.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir!

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu