BorsaHaberlerKripto Para

Sıcak Gelişme: Kanadalı Yetkililerden İki Önemli Kripto Para Borsasına Ceza Yağdı!

Kanadalı yetkililer, iki önemli kripto para borsasına faaliyetlerinden dolayı ceza yaptırımı uyguladıklarını bildirdi.

Kanada’nın Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu (OSC) bugün, uyumsuz kripto para varlık ticaret platformlarına karşı iki farklı yaptırımı açıkladı.

Kanada’nın Ontario Eyaleti, Bybit ve KuCoin Borsalarına, “Kayıtsız Menkul Ticareti” Yaptığı İddiasıyla Ceza Kesti

OSC’nin yaptığı açıklamaya göre, Bybit ve KuCoin borsaları Ontario eyaletinde kayıt dışı bir şekilde kripto para varlık ticaret platformu işletiyordu ve Ontario yatırımcılarının bir izahname veya izahname gerekliliklerinden herhangi bir muafiyet olmaksızın menkul kıymet ticareti yapmalarına izin veriyordu.

Ontario menkul kıymetler yasasına uymadıkları için önemli miktarda para cezası ve piyasaya katılım yasağı uygulanmasına karar verdi.

Bununla birlikte ülkenin Sermaye Piyasası Mahkemesi’nin bir heyeti bugün OSC ile Britanya Virjin Adaları’nda kurulu Bybit Fintech Limited (Bybit) arasında Ontario menkul kıymetler yasasına uymadığı için yapılan bir uzlaşma anlaşmasını onayladı.

OSC İcra Direktörü Jeff Kehoe, “Ontario’da faaliyet göstermek isteyen yabancı kripto varlık ticaret platformları kurallara göre oynamalı ya da yaptırımla karşı karşıya kalacak” dedi ve ekledi:

“Bugün açıklanan yaptırımlar, Ontario menkul kıymetler yasasına uyulmamasına müsamaha göstermeyi reddettiğimizin açık bir göstergesidir.”

OSC, KuCoin’in Ontario’nun sermaye piyasalarına erişimini kalıcı olarak yasaklayan ve KuCoin’in 2.000.000 Kanada Doları idari ceza ve OSC’nin soruşturma masrafları için 96.550,35 Kanada Doları daha ödemesini gerektiren kararlar aldı.

Kripto Para Borsası Bybit, Kanadalı Yetkililer ile Uzlaştı

Bununla birlikte Bybit’in ise OSC’nin yaptırım kararına cevap verdiği, açık bir diyalog sürdürdüğü ve gerekli bilgileri sağlamasının ardından görüşmelerine katılmayı taahhüt ettiği bildirildi. Uzlaşma anlaşmasının bir parçası olarak Bybit, 2.468.910 ABD doları ödedi ve OSC’nin soruşturma masrafları için 10.000 Kanada Doları daha transfer etti. Bybit ayrıca OSC’ye, firmayı faaliyetlerini uygun hale getirmek için adımlar atmaktan sorumlu tutan bir taahhütname verdi.

Buna ek olarak, kayıt görüşmeleri devam ederken Bybit, Ontario sakinleri için yeni hesap kabul etmeyeceğini, Ontario yatırımcıları tarafından tutulan mevcut hesaplara yeni ürünler sunmayacağını ve Ontario sakinlerini hedef alan herhangi bir pazarlama ve tanıtım faaliyetinde bulunmayacağını doğruladı. Tescil görüşmelerinin başarısız olması halinde Bybit, Ontario’daki faaliyetlerini sonlandıracağını teyit etti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu