blank
XRP

Sıcak Gelişme: Ripple Davasında Tartışma Yaşatan Konuda Karar Açıklandı!

SEC ve Ripple arasındaki davada yeni gelişmeler var.

Ripple’a karşı açılan menkul kıymet davasında bir süredir tartışma yaşatan konu, sonunda açıklığa kavuşturuldu. Yargıç Sarah Netburn tarafından alınan kararda aslında daha önceki kararın bir benzeri ortaya kondu ve ABD’li düzenleyici SEC, bazı belgeleri sunmakla yükümlü kılındı.

Yayınlanan mahkeme evraklarına bakıldığında, Ripple’ın itiraz ettiği bir konunun SEC lehine sonuçlandığı görülüyor. SEC, daha önce yurtdışındaki regülatörler ve borsalarla XRP hakkında iletişime geçmesi nedeniyle tepki çekmişti. Mahkeme ise bunun yapılabileceğine karar verdi. Yani bu durum Ripple’ın aleyhine verilen bir karar oldu.

Ripple Bir Konuda Öne Geçerken, Diğerinde Kaybetti

SEC’nin darbe aldığı konu ise BTC, ETH ve XRP ile ilgili belgeler oldu. SEC, kurum içindeki konuşmalarla e-posta görüşmelerinin Ripple ve mahkeme ile paylaşılmaması gerektiğini vurguladı.

Ripple ise buna itiraz etti. Şimdi alınan kararda ise bu belgelerin gizli kalacağı ancak belgeler içerisinde BTC, XRP ve ETH ile ilgili olanların ibraz edileceği vurgulandı. Bu da Ripple’ın aslında bir yerde yenilgi bir yerde zafer aldığını göstermekte.

Yani SEC’in daha önce ETH ve BTC hakkında aldığı kararlar ve konuşmalar artık mahkemeye delil olarak sunulabilecek. Ripple’ın da istediği tam olarak buydu. Zira SEC daha önce Bitcoin ve Ethereum hakkında Ripple’ın elini kuvvetlendirecek açıklamalarda bulunmuştu.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
11 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu