HaberlerXRP

Sıcak Gelişme: Ripple (XRP), SEC’i Delilleri Saklamakla Suçladı! Bitcoin ve Ethereum’a İlişkin Evrakları Talep Etti!

Ripple davasında sıcak gelişme...

XRP yatırımcılarının gözü kulağı ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ripple’a açtığı davadan gelecek haberlerde.

SEC’in açtığı dava sonrası büyük darbe alan XRP yatırımcıları, davanın Ripple tarafından kazanılması dört gözle bekliyor.

Avukatlar ve analistler Ripple davasının bu yılın ikinci yarısından bitebileceğini öngörürken, taraflar iddia ve taleplerini mahkemeye sunmaya devam ediyor.

Mahkemeye Ripple tarafından bugün sunulan bir evraktaki talepler dikkat çekti. Ripple’ın avukatları, SEC’in dosyaya sunmaktan çekindiği Bitcoin ve Ethereum ile ilgili belgelerin Mahkeme aracılığıyla dosyaya eklenmesini talep etti.

SEC Ripple’in kayıtsız olarak menkul kıymet sattığını iddia ederken, Ripple XRP’nin bir ödeme aracı olduğunu ve özünde Bitcoin ve Ethereum’dan bir farkı olmadığını iddia ediyor.

Daha önceki savunmalarında da Bitcoin ve Ethereum örneği üzerinden hareket eden avukatlar mahkemeyi ikna etmek için SEC’in sunmaktan çekindiği evrakları almakta kararlı görünüyor.

Bu talep üzerine SEC, Bitcoin ve Ethereum ile ilgili evrakların davayla ilgisi olmadığını ifade ederken mahkemenin ne karar vereceği ise bilinmiyor.

Daha önce SEC’e XRP ile ilgili soru soran borsalara, “XRP bir menkul kıymet değildir” yanıtı veren SEC’in bu belgeleri de mahkemeye sunmaktan çekindiğini ifade eden Ripple, SEC’in dava sonucu etkileyebilecek potansiyel kanıtları sakladığını iddia ediyor.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu