HaberlerKripto Para

Sıcak Gelişme: SEC Başkanı Kripto Paralar İle İlgili Konuştu! İşte Detaylar

SEC Başkanı Gary Gensler'in açıklamalarını aktardık.

Kripto paralar denince akla gelen ilk kurumlardan birisi şüphesiz ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu oluyor (SEC).

Daha önceki açıklamaları ile kripto para piyasalarında hareketli dakikalar yaşatan SEC, şüphesiz XRP’ye karşı açtığı menkul kıymet davasından sonra piyasa ile çokça kez aynı cümlede anılır oldu.

Kripto paralar hakkında yeni açıklamalar yapan SEC Başkanı Gary Gensler, son açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

  • Kripto paraların birçoğu menkul kıymet özelliğine sahiptir.
  • Kripto paralar konusunda bazı konularda kongre ile bazı konularda ise CFTC ile çalışmak faydalı olacaktır.
  • SEC, kripto paralar ile ilgili alınacak kararlarda yatırımcıları koruyan bir tavır izliyor.
  • Kripto para borsalarını SEC’e kayıt olmaya davet ediyoruz. Bu aşamada borsaları kayıt ettirmek için iş birliği kurmaya devam ediyoruz.

SEC Başkanı daha önce vurgu yaptığı “kripto paraların bir çoğu menkul kıymettir” söylemini bu açıklamasında da tekrarlamış oldu.

Gensler daha önceki açıklamasında da 2022 yılında kripto para borsaları üzerindeki baskının daha fazla artacağını ifade etmişti.

Gensler Kripto Para Düşmanı Değil

Gensler’ın önceki açıklamalarına baktığımızda kripto para birimlerine yönelik düşmanca bir tavır sergilemediğini görüyoruz. Zira bu teknolojinin önünün açılması gerektiğini ve inovasyonun engellenmemesi gerektiğini düşünüyor. Ancak buna ön ayak olurken dolandırıcılara karşı da önlemler alınması gerektiğinin altını çiziyor.

Bu bağlamda Gensler’ın borsalardaki spekülatif hareketlere yönelik korumacı yaklaşımının kısa vadede yatırımcıları rahatsız etse de sektörün geleceğine pozitif bir katkı sunacağı değerlendiriliyor. Bu noktada SEC’in ve Gensler’ın daha fazla netlik sunması beklenirken, üstü kapalı verilen mesajlar sonrası somut adımlar atılmaması eleştirilmeye devam ediliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
2 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Gensler tam bir oç. tur

Anonim

artı 1 dir 😀


Başa dön tuşu