Ana SayfaBitcoinSıcak Gelişme! SEC, Grayscale ve Bitwise Spot Bitcoin ETF Başvurusunu Reddetti!

Sıcak Gelişme! SEC, Grayscale ve Bitwise Spot Bitcoin ETF Başvurusunu Reddetti!

Takip et

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), yine bir spot ETF kararı ile dikkatleri üzerine çekti.

2021’de Bitcoin vadeli ETF’ini, daha sonra da BTC bağlantılı yatırım ürünü olan ilk Kısa Bitcoin Vadeli işlem ETF’ini onaylayan SEC, hala Bitcoin fiyatı ile doğrudan ilişkili bir spot Bitcoin ETF başvurusunu onaylamadı.

Geçtiğimiz günlerde spot ETF başvurusunun onaylanma ihtimali için oldukça olumlu konuşan Grayscale CEO’su Michael Sonnenshein, başvurdukları spot Bitcoin ETF’inin onaylanmaması için hiçbir neden olmadığının altını çizmişti. Zira Sonnenshein, bu ETF’in kabul gören ETF’lerden çok farklı olmadığını savunuyordu.

Grayscale bu başvurudan oldukça olumlu olsa da SEC, hem Grayscale hem de Bitwise’ın Spot Bitcoin ETF başvurularını reddettiğini açıkladı.

Grayscale birkaç gün önceki açıklamasında SEC’in bu ETF’i reddetmesi durumunda SEC’i dava edeceklerini ifade etmişti. Grayscale’ın karar sonrası nasıl bir yol izleyeceği henüz bilinmiyor.

SEC, bu kararı daha öncekilere benzer olarak “dolandırıcı ve manipülatif davranış ile uygulamaları önlemek” ve “yatırımcılar ile kamu çıkarını korumak” şartlarının sağlanmadığı gerekçesiyle verdiğini açıkladı.

Son dakika gelişmelerini anında öğrenmek için Twitter hesabımızı takip edebilirsiniz.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları