BitcoinHaberler

Sigorta Devi AXA Bitcoin (BTC) İle Ödeme Kabul Edeceğini Duyurdu!

Bitcoin ödeme aracı olarak daha fazla şirket tarafından benimseniyor.

Visa ve Paypal gibi ödeme devlerinin Bitcoin ve kripto paralara olan ilgisi daha fazla şirketi bu alana yönlendiriyor. Tesla’nın Bitcoin ile araç satışı başlatmasıyla günlük kullanım alanında yeni bir sayfa açıldı.

Son olarak sigorta devi AXA sigorta primlerinin Bitcoin ile ödenebileceğini açıkladı. Yapılan açıklamada bu kararın alınmasında artan müşteri talebinin etkili olduğu vurgulandı.

AXA tarafından yapılan açıklamanın bir bölümü şu şekilde:

“AXA, 2019’un sonunda pazar araştırması yaptı ve 18 ila 55 yaş arasındaki insanlara kripto para birimleri hakkındaki düşüncelerini sordu. O zaman bile, ankete katılanların yaklaşık üçte biri bir kısmına zaten sahip olduklarını veya onlarla ilgilendiklerini söyledi.

Koronavirüs salgını, geçen yıl dijital dönüşümü daha da hızlandırdı ve böylece kripto para birimlerinin yayılmasını ateşledi. Bu artan talebi karşılamak için, AXA artık müşterilerinin faturalarını Bitcoin ile ödemelerine izin verecek.”

Sigorta devleri arasında Bitcoin’i ödeme seçenekleri arasına koyan ilk şirket AXA oldu. Şimdilik Bitcoin dışındaki kripto paralar ile ödeme almayacak olan şirket bu alanda biraz deneyim kazandıktan sonra buna karar vereceğini ifade etti.

AXA’nın bilançosunda Bitcoin’leri tutmayacağı ve onları İsviçre Frangına çeviren kripto para komisyoncusu Bitcoin Suisse ile anlaştıkları belirtildi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu