BitcoinHaberler

Silvergate Bank, Bitcoin’in (BTC) Açık Kaynak Gelişimini Destekleyeceğini Duyurdu!

Fintech ve kripto para alanında lider bir banka olan Silvergate Bank, Bitcoin'in gelişimini destekleyeceğini açıkladı.

Fintech ve kripto para alanında lider bir banka olan Silvergate Bank, kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Brink’e bağış yapacağını açıkladı.

Brink, Bitcoin (BTC) protokolünü ve ağını temel araştırma ve geliştirme yoluyla güçlendirmek ve BTC geliştirici topluluğunu finansman, eğitim ve mentorluk yoluyla desteklemek için faaliyet gösteriyor.

“Bağışımızla Birlikte Bitcoin’in Açık Kaynak Gelişimini Destekliyoruz”

Silvergate Bank, bu yeni adımını şu ifadeler ile duyurdu:

“Dijital para topluluğuna olan bağlılığımızın bir göstergesi olarak, geliştirici bursu ve hibe programları aracılığıyla Bitcoin topluluğunu desteklemeye adanmış, kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olan Brink’e üç ayda bir sürekli bağış sözü verdiğimizi paylaşmaktan memnuniyet duyuyoruz.

Silvergate bu bağışı ile birlikte, aktif Bitcoin geliştiricileri ve geleceğin mühendislik yeteneklerine de dahil olmak üzere BTC’nin açık kaynak gelişimini destekleyecektir.”

İlgili Haber
Silvergate Bank Facebook'un Kripto Para Projesini Satın Aldı!

Brink İcra Direktörü, Silvergate Bank’ın bu girişimiyle ilgili şunları söyledi:

“Brink, Silvergate’in üç ayda bir tekrarlanan bir şekilde katkıda bulunan ilk ortağımız olmasından heyecan duyuyor. Bu bağışlar önümüzdeki yıllarda sürdürülebilir bir Bitcoin açık kaynak gelişimi sağlamamıza yardımcı olacaktır.”

Brink, şirketin açıklamasına göre 2020 yılında John Pfeffer ve Wences Casares’in bağışlarıyla kuruldu.

Şirkete bağış yapanlar arasında kripto para dünyasının tanınan isimleri de bulunuyor. Kripto para borsaları FTX, Coinbase ve BtcTurk, Brink’in sponsorları arasında yer alıyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu