Ana SayfaBitcoinSingapur Bitcoin'e Kafayı Taktı! Yeni Önlemler Geliyor!

Singapur Bitcoin’e Kafayı Taktı! Yeni Önlemler Geliyor!

Takip et

Yatırımcıların Bitcoin (BTC) ve kripto paralara olan ilgisi artmaya devam ettikçe bazı ülkeler kripto alanında kısıtlayıcı kurallar getiriyor.

Bu ülkelerden biri olan Singapur’da ülkenin para otoritesi (MAS) kripto paraların riskli olduğunu belirterek daha fazla kısıtlayıcı kural getirmek için çalıştıklarını söyledi.

MAS, bugün yayınladığı bir raporda MAS’tan sorumlu bakan Tharman Shanmugaratnam’ın kripto para düzenlemeleriyle ilgili cevaplarını paylaştı.

Kripto paraların volatil ve spekülatif varlıklar olduğuna dikkat çeken bakan Shanmugaratnam, MAS’ın uzun yıllardır kripto paraların perakende yatırımcılar için uygun olmadığı konusunda uyardığını hatırlattı.

“MAS, 2017’den beri kripto para birimlerinin perakende sektörü için uygun yatırımlar olmadığı ve riskli olduğu konusunda uyardı.

Bu bağlamda birkaç kripto para biriminin fiyatlarının büyük ölçüde düşmesiyle birlikte piyasada yaşanan son olaylar riskleri canlı olarak bir kez daha gösterdi.”

MAS’ın kripto paralarla ilgili daha fazla koruyucu önlem almayı düşündüğünü belirten bakan, bu önlemlerin neler olabileceğini açıkladı.

“MAS, ek tüketici koruma önlemlerinin getirilmesini değerlendiriyor.

Bu önlemler arasında perakende yatırımcıların kripto para sektörüne katılmasına sınırlar koyma ve kripto paralarda işlem yaparken kaldıraç kullanımına ilişkin kurallar olabilir.”

Bakan ayrıca kripto para piyasasının doğası gereği kripto alanında küresel bir işbirliğine ve düzenleyici kurallara ihtiyaç olduğunu da belirtti.

Yayınlanan rapor, MAS’ın kripto para politikasında katı kurallar getirmeyi planladığını gösteriyor.

Hatırlanacağı üzere MAS, Ocak ayında kripto para birimlerinin “son derece riskli ve genel halk için uygun olmadığını” belirterek kripto hizmetlerinin halka açık alanlarda pazarlanmasını ve reklamlarının yapılmasını kısıtlamıştı.

İlgili Haber
Singapur Kripto Para Reklamlarına Yönelik Sert Kararlar Aldı!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları