BitcoinHaberlerKripto Para

Singapur’dan Fiziksel Bitcoin (BTC) Fonlarına Onay Çıktı!

Fonlar yatırımcıların fonlara kolay şekilde ulaşmasını sağlayacak.

ABD’de bazı Bitcoin vadeli işlem ETF’lerine verilen onay sonrası diğer ülkelerde de Bitcoin ETF ve fon başvuruları yapılmaya başlandı.

Singapur Para Otoritesi (MAS), Singapur merkezli varlık yöneticisi Fintonia tarafından verilen kurumsal düzeydeki iki Bitcoin fonuna yeşil ışık yaktı.

MAS tarafından onaylanan “Fintonia Bitcoin Physical Fund” ve “Fintonia Secured Getird Fund” adlı fiziksel Bitcoin fonları ülkedeki kurumsal yatırımcılara uzun vadeli risk sunmayı hedefliyor.

Yeni Bitcoin fonları yatırımcıların çeşitli borsalardan Bitcoin satın almalarının karmaşıklığını azaltarak, Bitcoin’e “hızlı, güvenli ve düşük maliyetli” ulaşmasını amaçlıyor.

Bitcoin fonları doğrudan Bitcoin ile işlem yapmayı isteyen kurumsal yatırımcıların büyük miktarlarda Bitcoin ve kripto para birimi satın almalarına, satmalarına ve depolamalarına imkan sağlayacak.

Fintonia Group’un kurucusu ve başkanı Adrian Chng, onaylanan Bitcoin fonları ile ilgili şunları söyledi:

“Katı standartlara sahip MAS tarafından fonu onaylanan bir yönetici olarak şunları söyleyebilirim. Fonlar fiziksel yani gerçek Bitcoin alıyor. Birden fazla borsa ve farklı piyasa yapıcılarla bağlantı kurabilir, en iyi fiyatları bulabilir alıp satabilirsiniz.

Fonlar aynı zamanda verimli nakit veya kripto transferlerini mümkün kılıyor ve büyük miktarlardaki nakitlerin sisteme girip çıkmasıyla ilgili zorlukları çözüyor.”

Fintonia başkanı Chng, söz konusu Bitcoin fonlarının bir yıl içinde üç haneli rakamlara ulaşmasını beklediklerini de belirtti.

Fondaki yatırımların hırsızlık ve bilgisayar korsanlığına karşı sigortalı olduğunu belirten Başkan Chng, fonların müşterilerin sahip oldukları kripto paralarını soğuk cüzdanlarda saklamasına imkan sağladığını ifade etti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu