BitcoinHaberlerKripto Para

Sırada Spot Bitcoin ETF’i Mi Var? Grayscale CEO’su Umutlu!

Grayscale CEO'su spot Bitcoin ETF'i hakkında konuştu.

SEC’e spot Bitcoin ETF başvurusunda bulunan dünyanın en büyük kripto para varlık yöneticisi olan Grayscale’in CEO’su Michael Sonnenshein Twitter hesabından Bitcoin’e dair paylaşımda bulundu.

Bir kaç gün önce ABD’de ilk short Bitcoin ETF’inin piyasaya sürülmesini değerlendiren Sonnenshein, bu ETF’in kripto para sektörü için olumlu bir işaret olduğunu söyledi.

Hatırlanacağı üzere ProShares Short Bitcoin ETF’i (BITI), Salı günü New York Menkul Kıymetler Borsası’nda (NYSE) işlem görmeye başlamıştı.

İlgili Haber
New York Borsası'nda Yeni Bir Bitcoin ETF'si Listelenecek!

Bu ETF’le ilgili paylaşımda bulunan ünlü CEO, şunları söyledi:

” Short Bitcoin ETF’inin onaylanması kripto paralar için olumlu bir işaret olabilir.

Ben bu paylaşımda BITI ya da herhangi başka bir ETF hakkında yatırım tavsiyesi vermiyorum. Ya da Bitcoin’in mevcut seviyesinin dip olduğunu söylemiyorum.

Ayrıca Grayscale Bitcoin’in düşüşünü takip edecek bir ürün piyasa sürmeyi planlamıyor.

Ben sadece Bitcoin bağlantılı her yatırım ürününün onaylanmasının, SEC’nin de kendini Bitcoin ve kripto konusunda daha rahat hissettiğinin bir göstergesi olduğunu düşünüyorum.

SEC bugüne kadar spot Bitcoin ETF’ini reddederken, dolandırıcılık ve manipülasyon potansiyelleri hakkındaki endişelerini gerekçe gösteriyordu.

Ancak short Bitcoin ETF’inin onaylanması Bitcoin’in olgunlaştığının kabul edilmesinden başka nasıl yorumlanabilir?

Bu bağlamda da sırada spot ETF’inin onaylanması durumunun olması çok mantıklı görünüyor.”

GBTC hisselerinin spot Bitcoin ETF’ine dönüştürülmesi konusunda SEC’e başvuruda bulunan Grayscale, SEC’in bu başvurularını reddetmeye devam etmesi halinde SEC’e karşı yasal işlem başlatmayı yani dava açmak dahil tüm seçenekleri düşündüklerini söylemişti.

İlgili Haber
Bitcoin ETF Başvurusunda Bulunan Grayscale'den SEC'e Dava Tehdidi!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu