binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerSızdırılan Bilgilere Göre, Son Günlerde Yasaklarla Konuşulan Dev Ekonomili Ülke, Kripto Paralar...

Sızdırılan Bilgilere Göre, Son Günlerde Yasaklarla Konuşulan Dev Ekonomili Ülke, Kripto Paralar ile İlgili Bir Yasağa Daha İmza Atmak Üzere

Ekonomik olarak önemli ülkelerden birinin, kripto para alanında yeni bir yasağa imza atmak üzere olduğuna dair iddialar var.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bir Batı Afrika ülkesi olan Nijerya’nın, finans kurumlarının eşler arası (P2P) kripto para işlemlerine aracılık etmesini yasaklamayı planladığı bildiriliyor.

Bu hamle, ülkenin Ulusal Güvenlik Danışmanı Ofisi’nin (NSA) kripto para birimi ticaretini ulusal güvenlik endişesi olarak sınıflandırmasıyla geldi.

Anonim kaynaklara göre, P2P kripto para işlemlerini mümkün kıldığı bilinen üç fintech girişimi, bu işlemleri engellemeye ve emniyet güçlerine bildirmeye yönlendirildi. Nijerya’nın P2P kripto para işlemlerini yasaklamayı planladığı yönündeki spekülasyonlar, Nijerya Merkez Bankası’nın (CBN) 5 Şubat 2021’de alınan bir kararı tersine çevirdiğini iddia eden bir mektubu kamuoyu önünde reddetmek zorunda kalmasından sadece birkaç hafta sonra ortaya çıktı.

Yerel kaynak Techcabal’ın bir raporu, son aylarda ülkenin kripto para işlemleri politikasını etkileyen NSA’nın kripto para ticaretini ulusal güvenlik sorunu olarak sınıflandırdığını ortaya koydu. Fintech girişimi Moniepoint’in CEO’su Tosin Eniolorunda, böyle bir tanımlamanın Nijeryalı yetkililerin P2P kripto para işlemlerini yasaklamayı düşündüklerini gösterebileceğini söyledi.

İlgili Haber  1.25 Milyar Dolarlık Kripto Para Fonu Kuracak İsim, Kripto Sektörü Hakkında Konuştu: "Bu İki Alanda Işık Var"

Eniolorunda ayrıca Nijeryalı yetkililerin neden P2P işlemlerini engellemek istediklerine dair görüşlerini de paylaştı. Moniepoint CEO’su, “NSA, kripto ticaretine dahil olan, çok sayıda hesap buldu ve hesapları bloke etti. Fintech’lerin hesap açmada hızlı olmasından endişelendiler ve bize hesap açmayı durdurmamızı söylediler” dedi.

Yasağın uygulanması için herhangi bir tarih belirtilmemiş olsa da, raporda alıntılanan kimliği belirsiz bir kişi yasağın yakında duyurulmasının beklendiğini iddia ediyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail