fbpx
Haberler

Snapchat ICO Reklamlarını Yasaklıyor

Önce Facebook, ardından Google ve Twitter şimdi ise Snapchat, ICO reklamlarını yasaklayacağını duyurdu.

Pazartesi günü yapılan açıklamada Snapchat’in Şubat ayından beri ICO reklamlarını kısıtladığını bildirildi. Coindesk’in sorduğu sorulara cevap olarak şirket yetkililerince yapılan açıklamaya göre; ICO reklamlarının resmen yasaklandığı doğrulandı. Ancak bu yasağın kripto para birimlerine ve borsalarına etki edip etmeyeceği merak konusu.

Snapchat, diğer sosyal medya platformanlarına göre kripto para konularında daha pasif bir tutum sergiliyordu. İlk atak Ocak ayında Facebook’tan geldi ve ICO ve kripto para reklamlarını yasaklandı. Ardından dünyanın reklam devi Google, Haziran ayından itibaren Youtube’de dahil olmak üzere kripto paralar ile ilgili reklamları yasaklayacağını duyurmuştu.

Ardından harekete geçen Twitter’dan henüz resmi bir açıklama gelmemiş olsa da yasağın borsalar ve kripto paralardan ziyada sadece ICO’ları kapsayacağı öngörülüyor. Ayrıca Twitter, önceki haberlerimizde bahsettiğimiz sahte hesapların da önüne geçmek istiyor.

Bu yasaklamların ardı ardına gelmesinin en büyük sebebi ABD Menkul Kıymetler Borsa Komisyonu’nun ICO lar için sert eleştirilerde bulunması oldu.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Etiketler

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Haber Bülteni

Kripto para piyasasındaki son gelişmelerden her gün haberdar olabilmek için e-mail bültenimize kaydolun. Dilediğiniz zaman aboneliği bir tıkla sonlandırabilirsiniz.
Holler Box