coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerTwitter Duyurdu: Kripto Para Dolandırıcılarına Göz Açtırılmayacak

Twitter Duyurdu: Kripto Para Dolandırıcılarına Göz Açtırılmayacak

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Twitter Duyurdu: Kripto Para Dolandırıcılarına Göz Açtırılmayacak

Ünlü kişilerin adına açılan sahte hesaplarla, dijital para dolandırıcılığı yapan kişilerin hesapları kapatılmaya başlandı.

Twitter’dan yapılan açıklama ile dijital para ve diğer dolandırıcılık vakalarının önüne geçmek için çalışmalara başlatıldığı duyuruldu. Özellikle son zamanlarda sıkça duymaya başladığımız kripto para dolandırıcılığı için John McAfee, Elon Musk ve Ethereum’un kurucularından Vitalik Buterin gibi ünlü kişilerin isimlerini kullanmaya başlanmıştı.

Twitter’da açılan bu hesaplara ilk bakıldığında gerçek gibi görünüyor. Hatta benzer adres ve kullanıcı isimlerini kullanabilmek için ufak yazım yanlışlıklarına başvuruyorlar. (V.Buterin yerine VButerin gibi) Daha sonra ise iletişim kurdukları kişilere, çok cazip bir teklif sunuyorlar. ‘’0.5 Ethereum gönder, 5 Ethereum geri al’’ gibi çeşitli tekliflerle kullanıcılardan Ethereum toplanıyor ve sonra bu kişilere bir daha ulaşılamıyor.

En son Twitter’da Vitalik Buterin ismi ile kullanıcı oluşturulmuş ve yaklaşık 100 bin dolarlık bir dolandırıcılık vakası yaşanmıştı. Oluşturmuş olduğu Vitalik Buterin ismi ile ‘’Bana 0,1 ETHER (Ethereum) gönderirseniz bir şey yapmam çünkü çok tembelim… Fakat 0,2 ETHER gönderirseniz size 2 ETHER gönderirim çünkü bunu yapabilirim.’’ Tweet’ini attıktan sonra altına sanal cüzdan adresini yazan dolandırıcılar bu şekilde yüzlerce kişiden Ethereum dolandırdı.

Dolandırılanların sayısının artması ve bu olayın medyaya taşınmasından sonra Twitter yetkilileri olaya el koydu ve yakın bir zaman içerisinde bu tarz olayların engelleneceğini açıkladı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail