Haberler

Şok İddia: Türkiye’den 450 Binden Fazla Kredi Kredi Kartı Bilgisi Çalındı!

ZDNet tarafından yapılan açıklamaya göre Türkiye'deki 450 binden fazla kullanıcının kart bilgileri çalındı.

ZDNet’in yaptığı habere göre Türkiye’deki toplam bakiyeleri 500 bin doları geçen 450 binden fazla kredi kartı ve banka kartı bilgisi ifşa oldu ve bu bilgiler İnternet ortamında satılıyor. Bu sızıntının son zamanlardaki en büyük ifşa olduğu ifade ediliyor.

Açıklanan bilgilere göre 28 Ekim ila 27 Kasım tarihleri arasında ifşa olan bu kart bilgileri kademeli olarak çalındı ve toplam sayı 455 binlere kadar ulaşıyor.

İfşa olan bilgiler arasında, kart numarası, CVC numarası, son kullanma tarihi, kişini ismi ve telefon numarası gibi bilgiler bulunuyor. Uzmanlara göre ifşa olan kart numaraları farklı bankaların kartları olduğu için bu bir banka saldırısı ile değil direk kart sahiplerini dolandırma yöntemiyle yapılmış gibi görünüyor.

Ayrıca uzmanlar son zamanlarda artan güvensiz kripto para borsaları, kripto para madencilik siteleri ya da yüksek vaatler ile para isteyen siteler gibi birçok platformdan uzak durulması gerektiği konusunda uyarıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu