AltcoinSolana

Solana En Büyük Kripto Paralar Listesinde Yerini Bu Altcoine Kaptırdı!

Bir dönem gerçekleştirdiği yükselişler ile adından söz ettiren Solana, gün içerisinde yerini bu altcoine bırakmak zorunda kaldı.

Terra Blockchain’inin kendi altcoini olan Terra (LUNA), Coin Market Cap verilerine göre gün içerisinde fiyatındaki son artış ile beraber dünyanın en büyük sekizinci kripto parası haline geldi.

LUNA’nın piyasa değeri bu yazının yazıldığı anlarda 29.2 milyar dolar seviyesinde seyrediyor. Altcoin son yükselişi ile beraber Solana’yı geride bıraksa da Solana tekrar sırayı geri alabildi.

Bununla birlikte bir diğer “Ethereum katili” olarak nitelendirilen Cardano ise 30 milyar dolar piyasa değeri ile 7. sırada bulunuyor.

Onuncu sırada ise 19.9 milyar dolar piyasa değerine sahip olan Avalanche (AVAX) geliyor.

Terra, dünyanın en büyük kripto paraları sıralamasında Solana’yı geride bıraktı.

LUNA fiyatının son bir haftada %60’a yakın değer kazanması kripto para piyasasında şaşkınlık yaşattı.

Bu yazının yazıldığı anlarda altcoinin fiyatı 76.68 dolar seviyesinden işlem görüyor. Buna rağmen LUNA, 27 Aralık 2021 tarihinde kırdığı 103 dolarlık kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorundan yaklaşık %25 daha düşük seyrediyor.

Terra Tabanlı Altcoin Anchor Protocol (ANC) Yüzde 66 Değer Kazandı

Terra tabanlı bir kripto para kredi protokolü olan Anchor Protocol (ANC) ise, LUNA’ya benzer bir şekilde son yedi günde %66 civarında değer kazandı. Anchor Protocol, stablecoin UST’nin stake edilmesiyle %19 yıllık getiri sağlamasıyla ünlenmişti.

İlgili Haber
Terra (LUNA), UST İçin 1 Milyar Dolarlık Bitcoin Fonu Oluşturdu!

Bu hafta başında Singapur merkezli Luna Foundation Guard (LFG), Three Arrows Capital ve Jump Crypto gibi şirketlerden 1 milyar dolar toplayarak bu parayı UST stablecoin’i için Bitcoin tabanlı bir forex rezervi olarak kullanacağını açıklamıştı.

Altcoin platformu bu hamlesiyle birlikte UST’nin ABD dolarına olan sabit hareketini sağlamlaştırmak istiyor. Anchor Protocol’ün rezervlerinin azalması ile birlikte kısa bir süre önce bu platform alarm durumuna geçmişti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu