coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriAvalancheSolana (SOL) ve Bu Üç Altcoin 2023'ün Yıldızı Oldu! 2024 Yılında Da...

Solana (SOL) ve Bu Üç Altcoin 2023’ün Yıldızı Oldu! 2024 Yılında Da Yükselişleri Devam Edecek Mi? Analistler Değerlendirdi!

Analistler Solana (SOL), Avalanche (AVAX), Stacks (STX) ve Hellium (HNT) yükselişlerini değerlendirdi ve beklentilerini paylaştı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin fiyatı, spot Bitcoin ETF’lerinin Ocak ayında onaylanacağına dair artan iyimserlik karşısında dün tekrardan 44,000 doların üzerine çıktı.

Bu noktada olası bir onay sonrası BTC fiyatının 50.000 dolara ulaşması beklenirken, BTC 2023 yılında muazzam bir yükseliş kaydetmiş oldu.

Ocak 2023’ten itibaren yaklaşık %170 oranında artış kaydederken bazı altcoinler de yükselişleriyle adını altın harflerle yazdırdı.

Bu altcoinlerin başında Solana (SOL) bulunurken SOL’u Bu Üç Altcoin takip etti.

Peki 2023 yılında güzel performans gösteren SOL, AVAX, STX ve HNT‘yi 2024 yılında neler bekliyor? Coindesk’e konuşan analistler bu altcoinleri değerlendirdi ve beklentilerini açıkladı:

1-Solana (SOL):

Ocak 2023’ten bu yana %700’ü aşan artış kaydeden SOL, Ekim ayından bu yana keskin bir yükseliş yaşadı.

Bu noktada Solana, çöken borsa FTX ve kurucusu Sam Bankman-Fried ile olan ilişkisine rağmen iyi bir performans sergiledi.

Coindesk’e konuşan GSR kıdemli analisti Brian Rudick SOL ile ilgili “FTX’in çöküşünden sonra Solana’nın hayatta kalıp kalamayacağıyla ilgili sorular vardı, kimse SOL’un hayatta kalamayacağına inanıyordu ancak SOL kaybolmak yerine zincirdeki artan aktivite ve birkaç yüksek profilli airdrop yapması ile başarılı oldu” dedi.

2-Hellium (HNT):

Ocak 2023’ten bu yana %400’ü aşan artış kaydeden HNT, Aralık ayında %270’e varan keskin bir yükseliş yaşadı.

Bu yükselişin arkasında HNT’nin mobil alana taşınması yer alırken Amberdata araştırma direktörü Christopher Martin HNT’yi değerlendirdi:

“2023, mobil sektöre geçmesi nedeniyle Helyum için büyük bir yıldı. Ağın mobil ve IoT konusunda büyük planları var gibi görünüyor. Bu planlar karşısında HNT’nin de mobil ağla birlikte büyümesine dair pek çok beklenti var.”

Yine genel olarak analistler de geleneksel fon yöneticilerinin de HNT’ye özel ilgi gösterdiklerine dikkat çekerek HNT’nin yükselişinin devam etmesini bekliyor.

3-Stacks (STX):

Ocak 2023’ten bu yana %600’ü aşan artış kaydeden STX, Aralık ayında %116’ya varan bir yükseliş yaşadı.

Bitcoin katman-2 protokolü olan Stacks, 2019’da SEC’ten onay alan ilk token olarak biliniyor. Bu noktada STX yükselişinin Bitcoin yükselişiyle birlikte 2024 yılında da devam etmesi bekleniyor.

4-Avalanche (AVAX):

2023 başından bu yana %300’ün üzerinde artış kaydeden AVAX, 45 dolara ulaştı. Bu yükselişlerin arkasında yapılan ortaklıklar yer alırken DeFi danışmanlık şirketi Infiniti Labs’ın kurucusu Chris Newhouse AVAX’ı değerlendirdi.

“Avalanche’ın bu yılki yükselişi çoğunlukla AVAX hakkında haberlerden kaynaklandı.

Ancak son yükselişi insanların farklı L1’lere ve altcoinlere girip çıktığı son döngüde AVAX’ın bu başarısı sadece haber kaynaklı değil.

Zira AVAX Apollo ve JP Morgan ile ortaklık kurarak kurumsal ortaklıklarla kendisini kurumsal faaliyetlerde tercih edilen en iyi blokzincirlerden biri olacak şekilde şekillendiriyor.”

5-Bitcoin ve Ethereum (ETH):

Son olarak GSR kıdemli analisti Brian Rudick, Bitcoin ve Ethereum tahminlerini de açıkladı.

BTC ve ETH’nin yeni yılda da yükselişe devam etmesini beklediğini belirten analist, bu yükselişe ETF onayının da destek olacağını söyledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail