AltcoinAnalizSolana

Solana (SOL)’daki Santiment Verileri Neye İşaret Ediyor?

Hangi Önemli Seviyeler Takip Edilmeli?

Merkezi olmayan finans ( DeFi ) çözümleri sağlamak için ölçeklenebilir bir blockchain ağı olan Solana’nın
CoinMarketCap’teki verilerine baktığımızda tokenin işlem hacmi son 24 saatte %2.54 oranında arttı.

Piyasa değerinde ise %2.71’lik geri çekilme oldu. Bunun yanında en son yayınlanan aşağıdaki Santiment verilerine baktığımızda 2021 son çeyreği ve 2022 senesinin ilk çeyreği arasındaki dönemde Bitcoin ve Ethereum tarafında hacim açısından kıyasla, Solana tarafında önemli hacimsel artışlar gerçekleştiğini görebiliyoruz.

Solana’nın geçen yıldan bu yana yüksek hacimli ilk 10 piyasa değeri varlığına girdiği bu verilerden tespit edebilmekteyiz.

Hacim bakımından önemli bir değere sahip olan Solana’nın fiyat analizine bakacak olursak MACD göstergesinde ortalamaların sinyal çizgisinin birbirine çok yaklaştığı ve yükseliş eğilimine doğru yukarıya bir yönelim olduğunu aynı zamanda histogram renginin etkisini azaltarak satış baskısının bir parça azaldığını görebiliyoruz.

Fiyat bazında ise  98 ve 107 dolar bölgesinin kırılımında başarısız olduktan sonra geri çekilme yapan Solana (SOL), 74 ve 80 dolar bölgesindeki majör destek bölgesinde tutunmaya çalışmaktadır.

Bu destek bölgesi üzerinden gelecek olan alımlar ile tekrardan yükseliş ivmesi kazanarak önce 98 ve 100 dolar band aralığını daha sonrasında ise trend ve direnç bölgesi olan 115 ve 120 dolar bölgesi takip edilebilir.

Yükseliş trendi başlatabilmesi için bu düşen trendi kırması önemli olacaktır. Diğer yandan majör destek seviyesi olan 74 ve 80 dolar band aralığının altında günlük kapanış yapması durumunda bir alt destek bölgesine geri çekilme görebiliriz.

RSI göstergesi ise 40.26 değerine sahip. Bu hala atış baskısının olduğunu ve fiyatların düşüş seviyesinde olduğunu göstermektedir.

Sonuç olarak; Solana için satış baskının kalkması hem de major destek seviyesinde tutunması ile düşüş eğiliminin önünü kesip alıcıların baskın olması ile yeni bir yükseliş dalgası oluşturduğu takdirde fiyata olumlu yansımalarını görebiliriz.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu