Solana

Solana’yı Rahatlatan Haber! Bu Haber Fiyata Etki Edecek Mi?

Solana'nın kripto para cüzdanı olan , finansman turunda başarılı bir şekilde 109 milyon dolar topladı.

Solana’nın kripto para cüzdanı uygulaması Phantom, finansman turundan 109 milyon dolar gelir elde ettiğini duyurdu.

Phantom İyi Bir Başarı Elde Etti

Söz konusu finansman turunda yatırım yapan şirketler arasında Paradigm, a16z Variant, Solana Ventures ve Jump Capital gibi isimler dikkat çekti. “Unicorn” şirket unvanını kazanan kripto para cüzdanının değerinin 1.2 milyar dolar seviyesinde olduğu düşünülüyor.

Phantom, buna ek olarak iOS kullanıcıları için Solana cüzdanının mobil bir versiyonunun da yayınlandığını duyurdu. Şirket, söz konusu haberleri şöyle dile getirdi: “Bugün, Phantom’un Paradigm şirketi tarafından öncülük edilen finansman turunda 109 milyon dolar gelir elde ettiğimizi duyurmaktan mutluluk duyuyoruz.”

Şirketin paylaştığı blog gönderisinde Phantom’ın en fazla büyüme gösteren kripto para cüzdanlarından biri olduğu ve altı ay önceki piyasaya çıkışından sonra 2 milyon aktif kullanıcıya ulaştığı vurgulandı. Duyuruda ayrıca Solana kripto para cüzdanının iOS versiyonunun da mobil kullanıcıların hizmetine sunulduğu aktarıldı. Cüzdanın Android versiyonunun çalışmalarının devam ettiği ve 2022 yılının ilk yarısında piyasaya sürüleceği belirtildi.

Phantom CEO’su Brandon Millman, söz konusu finansman turu ile birlikte Solana üzerindeki Web3 ekosisteminin büyümesinin hızlanacağını söyledi.

Phantom’ın Başarısı Solana İçin İyi Bir Haber Olabilir

Uzmanlara göre, SOL ağının şimdiye kadar gösterdiği başarı konusunda Phantom cüzdanının önemli bir payı bulunuyor. DeFillama’dan elde edilen verilere göre SOL ağında bu yazının yazıldığı anlarda 8.71 milyar doların üstünde varlık stake edilmiş durumda. Phantom, SOL ağının bu rakamlara ulaşmasına aracılık ederek başarıda büyük rolünün olduğunu iddia ediyor.

Grafiğe bakıldığı zaman genel piyasa düşüşünden dolayı ciddi derece kan kaybeden SOL için en önemli destek noktası 88 ve 80 dolar olarak görülüyor.

Direnç seviyesi ise 102 dolar olarak karşımıza çıkarken bunun kırılması ve piyasanın olumlu gitmesi durumunda 130 dolara kadar hızlı bir yükseliş ihtimali göz önünde bulunduruluyor.

Solana günlük grafiği
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu