binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriSponsorluSomnia, Milyonlarca Kullanıcı İçin Tasarlanan Metaverse Blockchain'i Tanıtıyor

Somnia, Milyonlarca Kullanıcı İçin Tasarlanan Metaverse Blockchain’i Tanıtıyor

Somnia, Metaverse'yi Bağlamak ve Üreticileri Güçlendirmek için L1 Blockchain ve Omnichain Protokollerini Başlatıyor

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button
Sorumluluk Reddi: Bu içerik sponsorlu bir makaledir. Bitcoinsistemi.com yukarıdaki bilgilerden veya yazıda bahsi geçen herhangi bir ürün veya hizmetten doğabilecek zarar veya olumsuzluklardan sorumlu değildir. Bitcoinsistemi.com okuyuculara yazıda adı geçen firma hakkında bireysel araştırma yapmalarını tavsiye eder ve tüm sorumluluğun kişiye ait olduğunu hatırlatır.

Virtual Society Foundation (VSF), meta veri tabanını milyonlarca kullanıcıyla dolu deneyimleri destekleyebilecek birleşik bir sanal topluma bağlayacak bir L1 blok zinciri ve çok yönlü zincir protokolleri seti olan Somnia projesinin lansmanıyla tarih yazdı.

Bugün var olan hiçbir blockchain, sanal bir toplumu işletmek için gereken hız ve uygun maliyetle milyonlarca işlemi destekleyemez. Meta veri ortamı parçalanmış durumda, bu da kullanıcıların ve üreticilerin işbirliği yapmasını zorlaştırıyor ve biriken değer, üreticiler yerine meta veri deposu sahiplerine gidiyor.

Improbable tarafından başlatılan bağımsız bir kuruluş olan Virtual Society Foundation tarafından geliştirilen Somnia’nın Blockchain’i evm tabanlıdır ve metaveri için optimize edilmiştir.

İlk prototiplerde saniyenin altında kesinlik ile saniyede 100.000’lerce işlem gösterildi. Somnia, üreticilerin dünyalar inşa etmek için kullanabileceği bir protokol sağlar ve varlıkların, ticaretin ve avatarların farklı deneyimler arasında zahmetsizce hareket etmesini sağlar. Somnia, MSquared Origin gibi yenilikçi teknolojiler geliştiren Improbable gibi sektör lideri ortakların çalışmalarından ve araştırmalarından ilham alıyor.

Somnia’nın protokolleri, mevcut NFT koleksiyonlarının yükseltilmesine ve ağdaki metaveri deneyimleriyle uyumlu, birlikte çalışabilir 3D nesneler olarak oluşturulmasına olanak tanıyarak bunların değerini artırır. Somnia Protokolleri, toplamda 100 milyar dolara yaklaşan ve önümüzdeki yıllarda önemli ölçüde büyümesi beklenen blockchain oyun, metaveri ve NFT sektörlerinden toplam TVL’nin büyük bir kısmını yakalama potansiyeline sahip.

Somnia Kurucusu Paul Thomas şunları söyledi:

“Somnia’nın piyasaya sürülmesi sadece metaveri için büyük bir adım değil, aynı zamanda blockchain teknolojisi için de oyunun kurallarını değiştiren bir gelişme. Çoğu blok zinciri finans için mükemmeldir ve DeFi’de harika yenilikler gördük, ancak ölçeklendirme sınırlamaları daha fazla sosyal ve yaratıcı girişimin başlamasını engelledi. “Yayınladığımız protokoller aynı zamanda bağlantılı ve şekillendirilebilir bir metaveri vizyonunu da mümkün kılacak ve bunun uzayda yeni topluluk işbirliği getireceğini umuyorum.”

Somnia’nın lansmanı, inşaatçıları içeriği paylaşmaya ve yeniden karıştırmaya teşvik etmek için tasarlanmış bir ağ ile yeni bir üretici ekonomisini başlatacak. Avatarların ve nesnelerin her yerde, herhangi bir blockchain üzerinden satılmasına olanak tanıyacak. Değer, ekosistemdeki tüm katılımcılar arasında paylaşılacak ve herkesin söz hakkı olacak. Bu, yeni bir üretici ekonominin gelişebileceği gerçek bir sanal toplumun başlangıcıdır.

Somnia’nın yeni protokolü Betanet, MSquared’in deneyim motoru Origin‘e entegre edilecek. Bu, müzik, spor ve oyun deneyimlerinde 10.000’lerce katılımcıya yönelik etkinliklere olanak tanıyacak. Somnia’nın Betanet’i, Avaturn ile yapılan işbirliği sayesinde kullanıcıların birlikte çalışabilen avatarlar oluşturmalarına ve meta veri tabanında kendi kimliklerini oluşturmalarına olanak tanıyacak.

Kullanıcılar yeni avatarlarıyla devasa etkinlikleri ve sürükleyici deneyimleri keşfedebilecek. Improbable ve Msquared, MLB ile resmi bir sanal basketbol sahası ve TWICE ile Kpop albüm lansmanı gibi devasa metaverse etkinlikleri üretti.

Somnia Hakkında

Somnia, L1 blok zinciri ve açık ve birleşik bir meta veri tabanını etkinleştirmek için tasarlanmış bir dizi çok amaçlı zincir protokolüyle sanal bir toplum sağlıyor ve kullanıcıların deneyimler arasında sorunsuz bir şekilde hareket etmesine olanak tanıyor. Somnia, geliştiricilere mevcut NFT’leri yükselterek taşınabilir ve yeniden karıştırılabilir içerik oluşturmaları için sonsuz olanaklar sunuyor.

Virtual Society Foundation Hakkında

Virtual Society Foundation (VSF), kendini meta evrenin geleceğini şekillendirmeye adamış bağımsız bir kuruluştur. Birleşik ve açık bir sanal toplum yaratma vizyonuyla kurulan VSF, çeşitli sanal dünyalarda kesintisiz birlikte çalışabilirliği sağlamak için gerekli standartları, protokolleri ve altyapıyı geliştirmeye kararlıdır.

Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail