Bitcoin

Son 1 Yılın En Yüksek Hacminden Sonra Bitcoin Fiyatı 4.040 Dolar

Bitcoin son 1 yılın en yüksek hacminin ardından son zamanların en iyi seviyesine ulaştı.

Bitcoin son zamanlarda kripto para yatırımcılarının ilgisini görüyor ve yatırımcılar Bitcoin’in 4.000 dolar direncini 24 Şubat 2019 tarihinden itibaren tekrar ne zaman geçecek olduğunu düşünüyordu. Bitcoin 4.000 dolar direnci nedeniyle yatırımcılarına zor günler yaşatırken, son haberler ise olumlu. Bir süre önce en yüksek 1 yılın hacim seviyesine ulaşan Bitcoin, bugün ise 4.000 dolar direncini geçerek olumlu haberlerin ardından yatırımcılarının ilgisini çekmeye başladı.

Bitcoin Cash fiyatı ile beraber artış yaşarken, yatırımcılar Bitcoin’in fiyatı yükseldikçe diğer kripto para birimlerinin de yükselmesi ile piyasada beklenenden daha iyi sonuç alacaklarını düşünüyorlar.

En büyük dördüncü kripto para birimi olan Litecoin’de bugünlerde değer artışı yaşayan kripto para birimlerinden birisi. Bitcoin fiyatının 4.040 dolar seviyesini gördüğü bugün, Litecoin ise 62 dolar seviyesini gördü. Bu seviyelerde alım yapılıp yapılmayacak olduğu ise yatırımcıların aklında bazı soru işaretlerine sebep oldu. İddialara göre Bitcoin fiyatı Haziran ayına kadar yükselmeyecekti ancak görünenlere bakılırsa Bitcoin fiyatı 4.000 dolar direncini bu sefer kesin kırar ise yükselişinin önüne geçebilecek hiçbir engel olmayabilir.

Litecoin ve diğerlerinin fiyatındaki artışların ne kadar süre devam edecek olduğu merak konusu olurken, yatırımcılar kripto para birimlerinden hangisine yatırım yapmaları gerektiği hakkında ise daha zor karar veriyorlar. Yatırımcılara göre kripto para birimlerinin fiyatındaki değişimler kısa vadeli yatırımcılar için bu yükselişler ile beraber olumlu bir hava katarken, uzun vadeli yatırımcılar için ise kısa vadeli alım ve satımlar yapmalarına gereksinim duyabilir.

Bitcoin Cash ve Bitcoin fiyatının ne kadar süre boyunca artacak olduğu henüz merak konusu olsa da yatırımcılar, fiyatların yükselmesi ile birlikte piyasa hacminin artmasının da olumlu bir yanı olduğu düşüncesindeler.

Bitcoin 5.000 doların üzerine çıkacak mı?

Bitcoin fiyatı ne zaman 5.000 dolar olacak? Henüz yatırımcıların aklında kalan en büyük soru bu. Kripto para yatırımcıları 5.000 dolar seviyesini merakla beklerken, Bitcoin fiyatının 5.000 dolar olmasının piyasada oldukça büyük bir etki yaratacak olduğu düşünülüyor. Bitcoin fiyatını 5.000 dolar olması durumunda büyük bir yükseliş yaşamış olacağı ve yatırımcılar fiyatın beklenenden daha iyi olacağını düşüneceklerinden daha fazla olumlu bir fiyat süreci başlatmış olabileceği belirtiliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu