Altcoin

Son Boğa Rallisinin Kazanan ve Kaybeden Altcoinleri Neler?

Bitcoin fiyatının yükselişe geçmesiyle birlikte altcoinler de hareketlendi. Peki piyasanın en başarılı ve en başarısızları kimler?

Bitcoin fiyatının son iki haftanın zirvesine çıkmasıyla birlikte kripto para piyasası yeniden hareketlendi.

Bununla birlikte sürpriz bir şekilde Gala (GALA), %37 yükseliş göstererek manşetleri süslemeyi başardı.

Piyasanın En Başarılı Altcoini: Gala

Kripto para sektörü ve oyun dünyasında yaşanan önemli gelişmelerin ardından yatırımcılar Gala altcoinine hücum etmiş gibi görünüyor.

Boğaların hafta sonunun başında bu altcoine ilgi göstermeleriyle birlikte oyun tabanlı bir kripto para olan GALA neredeyse %40 yükseliş yaşadı.

Geçtiğimiz gün 0.1865 dolar seviyelerinde bulunan altcoin, Cumartesi günü gün içerisinde 0.2668 dolara kadar tırmandı.

Analistlere göre bugün gelen yükseliş ile birlikte GALA fiyatı, 21 Ocak tarihinden bu yana savunulan 0.2115 dolar seviyesini de aşmış oldu.

GALA’nın günlük fiyat grafiği.

Yukarıdaki grafikten de anlaşılacağı üzere, son ralli ile birlikte altcoinin 14 günlük RSI göstergesi, ilk olarak 35, sonrasında 41 seviyelerindeki engelleri aşmayı başardı.

Buna rağmen GALA’nın halen 26 Kasım tarihinde oluşturduğu 0.8415 dolardaki ATH’sinden epey uzakta bulunduğunu da hatırlatalım.

Piyasanın Kaybedenleri: QNT ve MKR

Düne benzer bir şekilde, hafta sonuna girdiğimizde de piyasada pek ayı hareketi yapan altcoin bulunmuyor. Buna rağmen dünyanın en büyük 100 kripto parasının 5’inin bir düşüş eğiliminde bulunduğunu söyleyebiliriz.

Piyasada bugün kırmızı bölgede yer alan en büyük kripto paralar Quant (QNT) ve Maker (MKR) oldu. İkisi arasında en fazla kayıp yaşayan ise QNT olarak kaydedildi.

Gün içerisinde 130.77 dolara kadar gerileyen QNT, bu yazının yazıldığı anlarda 134.24 dolara geri tırmanarak kayıplarının bir kısmını telafi etti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu