BitcoinHaberlerKripto Para

Son Dakika! ABD Hazine Bakanı Adayı Janet Yellen: “Bitcoin ve Kripto Paralar Konusunda Endişeliyim.”

Janet Yellen'dan kripto paralara ilişkin önemli açıklama geldi.

Biden tarafından Hazine Bakanı adayı olarak gösterilen ve bugün senatoda adaylığı ile ilgili konuşma yapan Janet Yellen önemli açıklamalarda bulundu.

Öncelikle ABD ekonomisi, teşvikler ve doların geleceği ile ilgili konuşan Janet Yellen, ABD basınında daha önce yer alan açıklamalar benzer ifadeler kullandı. Yellen açıklamalarını yineleyerek şunları aktardı:

“Amerika Birleşik Devletleri rekabet avantajı elde etmek için daha zayıf bir para birimi arayışında değil. Diğer ülkelerin bunu yapmalarına müsaade etmemeliyiz.”

Bir senatörün terörün finansmanı ve kripto paralarla ilgili soru sorması üzerine, Yellen’dan kripto paraları ilgilendiren önemli bir açıklama geldi. Yellen bu konuda özel bir endişe duyduğunu söyledi ve ekledi.

“Bence birçok kripto para, en azından işlem anlamında, esas olarak yasadışı finansman için kullanılıyor ve bence kullanımlarını kısıtlayabileceğimiz yolları incelememiz ve kara para aklamanın bunlar aracılığıyla gerçekleşmediğinden emin olmamız gerekiyor.”

Son dönemde ABD’den sık sık gelen regülasyon haberleri Biden ve ekibi tarafından daha göreve başlamadan dillendirilmeye başlandı.

Haberin sosyal medyada yayılması üzerine Bitcoin’in fiyatında 1000$’lık bir geri çekilme yaşandı.

İlgili bölümü bu paylaşımdan dinleyebilirsiniz.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
4 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
serhat şimşek

kripto paralar finansmanın geleceğidir bu geçmişin dinazorları bunu geçte olsa anlayacak ama kafalarına yedikleri meteorla kalacaklar

Ssssd

Bencede bitcoin çok hızlı ilerliyor biraz yavaşla bolu hiz ne

Adem ARSLAN

Adı üstünde kripto para. Kaynağı kim, hukuki sorumluluğu nedir biri çıkıpda yok bitkin diye bişey derse kim yatırdığı parayı kimden alacak.

Anonim

Tam bir mallsın üstelik de konuşabiliyorsun


Başa dön tuşu