BitcoinHaberler

Son Dakika! Avrupa Birliği Rusya Yaptırımlarına Kripto Paraları Dahil Etti!

Avrupa Komisyonu yaptırımlara kripto paraları da dahil etti.

Ülkelerin Rusya’ya yönelik ekonomik yaptırımları devam ediyor. ABD’nin Rusya’yı SWIFT sisteminin dışına çıkarmasının ve Rusya’dan gaz ve petrol ithalatını yasaklamasının ardından Avrupa Komisyonu’da bugün yeni kısıtlamaları onayladı.

Avrupa Komisyonu tarafından yapılan basın açıklamasında kripto varlıklara ilişkin de bir tanımlama yapılacak, yaptırımlara dahil edildiği belirtildi.

Avrupa Komisyonu kripto varlıkları “devredilebilir menkul kıymetler” olarak nitelendirdi.

Basın açıklamasının ilgili bölümleri şu şekilde;

“Avrupa Komisyonu, Ukrayna’daki durumu göz önünde bulundurarak ve Belarus’un işgale müdahil olmasına yanıt olarak daha fazla hedefe yaptırım uygulamayı kabul etmektedir. Yeni tedbirler özelikle 160 kişiye hedef alıyor.

Belarus için alınan önlemler , Rusya’ya benzer SWIFT yasakları getiriyor.

Kripto varlıkların “devrilebilir menkul kıymetler” kapsamına girdiğini açıklığa kavuşturuluyor ve Rusya yaptırımlarına ilişkin halihazırda uygulanmakta olan önlemlere ek olarak mevcut finansal kısıtlamaları daha da genişletiyor.

Basın bültenin son bölümünde yaptırım uygulanan ülkelerin kredilere farklı yollarla erişebileceğine dair endişeleri paylaşıldığı aktarıldı. Bu endişeleri gidermek ve kısıtlamaların yerinde ve uygun şekilde uygulanmasını sağlamak için yaptırımlara kripto varlıklarında dahil edildiği belirtildi. Açıklamada kripto varlıklar için ““devredilebilir menkul kıymetler” kavramını daha da netleştirildiği ifade edildi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu