blank
BorsaHaberler

“Binance, ABD Adalet Bakanlığı Tarafından Soruşturuluyor” İddiası Ne Kadar Doğru?

Binance'in ABD Adalet Bakanlığı ve IRS tarafından soruşturma altında olduğu iddia edildi.

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Binance, bugün ortaya atılan bir iddiaya göre soruşturma geçiriyor ancak olayın aslı bambaşka olabilir.

Kısa süre önce piyasaya sürülen tokenleştirilmiş hisse senetleri nedeniyle Almanya’nın finansal regülatörü tarafından soruşturulduğu iddia edilen Binance’in şimdi ise ABD’nin hedefinde olduğu iddia ediliyor.

Walter Bloomberg tarafından aktarılan bilgilere göre Binance’in ABD Adalet Bakanlığı ve gelir idaresi IRS tarafından soruşturma altında olduğu iddia edilmekte. Tesla’nın Bitcoin ödemelerini artık kabul etmeyeceğini açıklaması, Vitalik Buterin’in yüklü satışları ve şimdi de Binance ile ilgili bu iddia, piyasalardaki depremi daha da şiddetlendirdi.

Lider kripto para birimi Bitcoin bu haber ile yeniden 50.000 dolar altına geriledi ve basın saati itibarıyla 47.500 dolardan işlem görmekte. Öte yandan BNB’nin ise BTC’ye kıyasla çok daha dayanıklı çıktığı görülüyor. BNB, haber ile 600 dolardan bir anda 527 dolara kadar gerilese de tutunmaya devam ediyor.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, kendi hesabından yayınladığı gönderide bunun FUD, yani piyasalarda panik yaşatmak için çıkarılmış bir haber  olduğunu söyledi.

Bakıldığı zaman bu şekilde haberler her zaman kaos ortamlarında lanse ediliyor. Özellikle piyasa düşünü gören bazı aktörler Binance borsası üzerinden manipülasyon yapmaya ve piyasayı daha fazla düşürmeye çalışıyor.

Binance CEO’sunun son açıklaması tam da bu konuya parmak basıyor. CEO kolluk kuvvetleri ile kötü kişilerin yakalanması için işbirliği yaptıklarını ama haberin bambaşka şekilde lanse edildiğini vurguladı. Binance CEO’sunun Elon Musk’ı Twitter üzerinden takibi bıraktığı da düşünüldüğünde bu haberlerin, daha önce iddia ettiğimiz Elon Musk vs Bitcoin destekçileri savaşının bir parçası olduğu söylenebilir.

Konu ile ilgili açıklamalı ses kaydını aşağıdan dinleyebilirsiniz:

https://t.me/yusufnumanoglu/717

*Haber verme hakkı kapsamında paylaşılan bu haber herhangi bir yatırım ve finansal tavsiyesi niteliği taşımaz.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
6 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu