AnalizBitcoin

Son Dakika: Bitcoin 10.000 Dolar Seviyelerine Yakın!

Bitcoin 10.000 doların altına düşecek mi?

Bitcoin son zamanlarda çok ciddi yükselişler yaşadı. Hatta öyle ki şu an sene başlarındaki 3.500 dolar fiyat seviyelerine göre yatırımcısına yaklaşık 3 kat kar sağlamış durumda. Her ne kadar 14.000 dolar seviyelerine yükselmesinden sonra son birkaç gün içerisinde ciddi düşüşler yaşasa da BTC orta ve uzun vadeye bakıldığında ciddi yükselişler yaşamış durumda.

Ancak birkaç gün önce 14.000 dolar seviyelerine kadar tırmanan BTC, an itibarı ile 10.000 dolar sınıra yaklaşmasıyla yatırımcıları korkutuyor. 10.000 dolar seviyesi BTC için en önemli direnç seviyelerinden bir tanesiydi . Bu direnç seviyesinin hızlı bir şekilde kırılmasıyla fiyatta ciddi bir yükseliş eğilimi görülmüştü. Ancak an itibarı ile 10.100 dolar seviyelerinde tutunan BTC, 10.000 doların altına tekrar geriler mi? diye düşündürmüyor değil.

Bitcoin 10.000 Dolar Altına Düşer Mi?

Analistler BTC’de 10.100 seviyesi kırılırsa 8950 dolar seviyelerine kadar bir düşüş olabileceğini öngörüyor. Ancak uzun vadede analistlerin düşüncesi bu düşüşlerin “keriz silkeleme” olduğu ve düşüşler olsa bile 20 bin dolar seviyelerine kadar bir yükselişin yakın zamanda olacağını yönünde.

An itibarı ile 300 milyar doların altına gerileyen kripto para piyasa hacmi 298 milyar dolar olarak karşımıza çıkıyor. Öte yandan Bitcoin piyasa hakimiyeti 60.8 dolar seviyesine düşmüş durumda.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu