AnalizBitcoin

Son Dakika! Bitcoin Fiyatı 15.300 Dolara Yükseldi! Rekora Gidiyor! Fiyat Artışının Nedeni…

Bitcoin fiyatı 15.300 dolara yükselerek Ocak 2018 öncesinin rekorunu kırdı.

Son ayların ve yılların rekorunu tek tek kırmaya devam eden Bitcoin fiyatı bugün 2 kez üst üste rekor kırdı. Öncesinde 14.900 dolar rekorunu kıran Bitcoin fiyatı ardından ise 2020 yılının ve önceki birkaç yılın rekorunu da bu dakikalarda 15 bin 50 dolara yükselerek kırmayı başardı.

Tüm bu süreç ABD’den gelen seçim açıklamaları ile eşit dengede ilerlerken, ABD Başkanı Donald Trump’ın birkaç dakika öncesinde “oyları saymayı durdurun” açıklamasından sonra yaşandı. Joe Biden’in oyların sayımı yönünde açıklamaları ve Başkan Trump’ın tam tersi açıklamaları kripto para biriminde ilgiyi arttırdı.

Rekor Kırılıyor

Bitcoin fiyatında tarihin en güçlü rekoru olan 20 bin dolar rekoruna 5 bin dolardan daha az aralık kalırken kısa süre içerisinde 16.500 doların direnç açısından kırılabilecek olduğu ve bu direncin kırılmasının ardından daha hızlı yükselişlerin görülebilecek olduğu iddia ediliyor. Dün tahminler bugün 16.500 dolara doğru ilerleme yönündeydi ancak bir yandan da iddialar bu durumun aksine düşüş olabileceği yönündeydi.

ABD’den gelen seçim haberleri Bitcoin fiyatında ciddi artışa neden olurken, bunun beraberinde aslında bu son yükselişin ardında ABD’den daha çok son saatlerde ortaya çıkan ve Asya’da karmaşaya neden olan Hong Kong’da polis güçlerinin ihbar hattı açması olayı oldu. Hong Kong vatandaşı çok sayıda kişinin bu dakikalarda Bitcoin aldığı iddia edilirken bunun sebebi olarak ise Pekin yönetiminin bölgedeki hamleleri gösterildi.

Hong Hong Vatandaşları Bitcoin’e Yöneldi

Bugün Hong Kong’da yeni bir ihbar hattı açıldı ve vatandaşların birbirlerini bazı konularda ihbar edebilecekleri bu hat bölgede korkuya sebep oldu. Hong Kong’da yaşamını sürdüren çok sayıda kişi banka ve kişisel haklarının güvende olmadığını düşündüğünü söylerken kısa süre içerisinde 700’den daha fazla kişi güvenliğin “ayaklar altına alındığı” açıklamasında bulundu. İfade özgürlüğünün büyük hasar aldığını belirten Hong Konglular, Bitcoin satın almakta çareyi bulurken bu Bitcoin’leri farklı ülkede bozduracaklarını ve Hong Kong’u terk edeceklerini açıkladılar.

Bazıları ise bu eylemi belirtmeden yaparken gelecek haftalarda bölgeden kaçışın hızlanması ve varlıkların Bitcoin üzerinden taşınması bekleniyor.

*Bu içerik Bitcoinsistemi.com’a özel olarak üretilmiştir. Herhangi bir yatırım önerisi veya tavsiyesi niteliğinde değildir!

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu