BitcoinHaberler

Son Dakika! Facebook’un Bitcoin Hamlesi Ortaya Çıktı!

Facebook'un marka başvurusunun detayları ortaya çıktı.

Kendi kripto para birimine ilişkin projelerini rafa kaldıran Facebook Bitcoin için mi geliyor?

Facebook’un (Meta) Brezilya’da Bitcoin, kripto para cüzdanı ve dijital para alım satım platformu ibareleri yer alan bir ticari marka başvurusunda bulunduğu ortaya çıktı.

Söz konusu başvuru Aralık 2021’de yapıldı ve şimdi halka açık bir hale geldi.

Bitcoin Detayı

Başvuruda Bitcoin detayı dikkat çekti. Başvuruda şu ifadeler yer aldı; “Bitcoin para birimini içeren işlemler dahil (ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere) dijital para işlemleri için üçüncü taraf doğrulama hizmetleri için yazılım tasarımı, geliştirilmesi ve uygulanması.”

Kendi Borsasını Mı Kuracak?

Dikkat çeken diğer bir ifade de dijital para alım satım platformuna ilişkin oldu.

“Bilgisayar hizmetleri, yani dijital para birimi, sanal para birimi, kripto para birimi, dijital ve blok zinciri varlıkları, sayısallaştırılmış varlıklar, dijital menkul kıymetler, kripto menkul kıymetler ve kamu hizmeti menkul kıymetlerinin satışı ve satın alınması için çevrimiçi bir sanal ortam oluşturmak”

Söz konusu başvuru, Facebook’un gelecek planları arasında Bitcoin’in de yer aldığını açıkça ortaya koyuyor. Şimdilik bu girişim Brezilya’da olsa da Facebook’un kullanıcı ağının genişliği düşünüldüğünde bu hamlenin Bitcoin’e yönelik benimsemeyi ciddi oranda artırabileceği değerlendiriliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu