coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriEthereumSon Dakika: Grayscale, Ethereum Vadeli İşlemler ETF'i Başvurusunda Bulundu!

Son Dakika: Grayscale, Ethereum Vadeli İşlemler ETF’i Başvurusunda Bulundu!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Dijital varlık yönetim şirketi Grayscale Investments, Ethereum vadeli işlemlerini takip edecek yeni bir borsa yatırım fonu (ETF) için Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) başvuruda bulundu.

Söz konusu ETF, emtiaları ve spot Bitcoin ETF’lerini yönetecek bir mevzuat olan 1933 tarihli Menkul Kıymetler Yasası kapsamında kayıt altına alındı. Bu, Grayscale’in Ethereum vadeli işlem ETF’leri için ilk girişimi değil. Şirket daha önce 1940 tarihli Yatırım Şirketi Yasası kapsamında ayrı bir ETH vadeli işlem ETF’si için başvuruda bulunmuştu.

SEC’in her iki kanun kapsamında kayıtlı Bitcoin vadeli işlem ETF’lerini onaylamış olması, bazı yatırımcıların SEC’in genel olarak Bitcoin vadeli işlemleri konusunda rahat davrandığına inanmasına yol açtığı için bu hamle önemli.

Grayscale’in son başvurusu, SEC’in şirketin Bitcoin tröstünü spot Bitcoin ETF’ye dönüştürme başvurusunu reddetmemesi gerektiğine dair bir mahkeme kararının ardından geldi. Mahkeme, Grayscale’in önerdiği BTC ETF’sinin onaylanmış vadeli işlem tabanlı BTC ETF’lerine “somut olarak benzer ” olduğunu gösterdiğini açıklamıştı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları