HaberlerXRP

Son Dakika! Grayscale Fondaki XRP’leri Sattığını Duyurdu!

Grayscale elinde tuttuğu XRP'leri sattı!

Ripple’da haber akışı hız kesmeden devam ediyor. Dünya’nın en büyük dijital varlık yöneticisi Grayscale, ellerinde bulunan XRP’leri sattıklarını duyurdu.

Grayscale yakın zamanda XRP’yi fondan çıkardığını duyurmuştu. Bugün yapılan açıklamada XRP’lerin tamamen satılarak dolara çevrildiği ve hissedarlara payları oranında dağıtılacağı açıklandı.

Açıklama şu şekilde;

“22 Aralık 2020’de SEC tarafından XRP’nin menkul kıymet olduğu iddiasıyla bir dava açıldı. SEC’in davası sonrası piyasanın önemli katılımcıları XRP’nin büyük dijital varlık alım-satım platformlarından kaldırılmasına karar verdi. XRP ile yola devam etmenin ABD’li yatırımcılar için giderek zorlaşacağı kanaatine vardık.

Çözülme ile ilgili olarak, fonda bulunan XRP’ler tasfiye edildi. Bu tasfiyeden elde edilen gelirin, giderler düşüldükten sonra hissedarlara dağıtılması planlanıyor. “

Açıklamadan anlaşılacağı üzere Grayscale elindeki XRP’lerin satışını gerçekleştirmiş ve elde edilen karın dağıtımı aşamasına gelmiş bulunuyor. Grayscale’nin elinde yaklaşık 11 milyon dolarlık XRP bulunuyordu.

Bugün açıklanan güncel net varlık tablosunda da XRP’ye yer verilmedi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu