binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerSon Dakika: Karadağ Yüksek Mahkemesi, Terra Kurucusu Do Kwon'un ABD'ye İadesine Karar...

Son Dakika: Karadağ Yüksek Mahkemesi, Terra Kurucusu Do Kwon’un ABD’ye İadesine Karar Verdi!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Son dakika bilgisine göre Karadağlı Podgorica Yüksek Mahkemesi, Do Kwon’un ABD’ye iadesine karar verdi.

Kwon’un Mart ayında ABD’ye iade edilmesi, mahkeme jürisinin FTX’in kurucu ortağı Sam Bankman-Fried’i dolandırıcılıktan mahkum etmesinden sadece birkaç ay sonra gerçekleşecek.

Singapur merkezli Terraform şirketinin TerraUSD stablecoin’inin çöküşü 2022 baharında kripto dünyasını sarsmış ve FTX’in batışında rol oynamıştı.

Kwon, Bankman-Fried’i de yargılayan Manhattan ABD savcılığının iddianamesi altında. Savcılara göre Kwon, Terra blok zincirinin teknolojisi ve kullanıcılar tarafından ne ölçüde benimsendiği de dahil olmak üzere, yatırımcıları bu konuda kandırdı.

Karar, Karadağ Temyiz Mahkemesi’nin iade kararını bozmasından sadece iki hafta sonra geldi. Bilhassa Do Kwon’un hukuk konseyi, mahkemenin usule uygun protokolleri yerine getirmediğini ve iade standartlarını ihlal ettiğini belirterek karara itiraz etmişti. Ancak Do Kwon’un iadesine karar verildiği için bu karar geçersiz kılınmış gibi görünüyor.

Yüksek Mahkeme daha önceki kararlarında Do Kwon’un iadesi için gerekli koşulların sağlandığını belirtmiş ve talepte bulunan ülkelerden hangisine öncelik vereceğine karar verme yetkisini Adalet Bakanı Andrej Milović’e bırakmıştı.

Ancak Temyiz Mahkemesi, Adalet Bakanının sadece normal iade işlemlerinde karar verdiğine ve şüpheli Do Kwon’un ise kendi iadesini talep eden ülkelere kısaltılmış bir prosedürle iade edilmeyi kabul ettiğine dikkat çekti.

Do Kwon’un savunma avukatı avukat Goran Rodić, daha önce müvekkilinin yasal nedenlerle Amerika Birleşik Devletleri (ABD) yerine Güney Kore’ye iade edilmesi gerektiğini açıklamıştı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail