coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriEkonomiSon Dakika: Merakla Beklenen FED Tutanakları Açıklandı! İşte Tüm Detaylar

Son Dakika: Merakla Beklenen FED Tutanakları Açıklandı! İşte Tüm Detaylar

Kripto para piyasasının sıcak gündeminde bir de FED tutanakları açıklandı. İşte ay başındaki toplantının tutanakları.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kripto para piyasasının Binance ve CEO’su CZ ile ilgili gelişmeler ile çalkalandığı dakikalarda bir de üstüne FOMC toplantısının tutanakları açıklandı.

Gündemin sıcak olduğu anlarda FOMC toplantısının tutanaklarından önemli satır başları şöyle:

 • FOMC’deki herkes faizler konusunda ‘dikkatli ilerleme’ konusunda hemfikir.
 • FOMC’deki herkes faizlerin bir süre daha kısıtlayıcı kalacağını düşünüyor.
 • FED, enflasyondaki ilerlemenin yetersiz kalması halinde ilave sıkılaştırma öngörüyor.
 • FED’in 31 Ekim-1 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirdiği politika toplantısındaki tüm katılımcılar, faiz belirleme komitesinin dikkatli bir şekilde ilerleyebilecek konumda olduğu konusunda hemfikirdi.
 • Tüm katılımcılar hedef faiz oranının %5,25-%5,50 seviyesinde tutulmasını uygun buldu.
 • Çoğu FED yetkilisi enflasyona yönelik yukarı yönlü riskler gördü.
 • Birçok FED yetkilisi büyüme üzerinde aşağı yönlü riskler gördü.
 • Tüm katılımcılar, her toplantıda politika kararlarının gelen bilgilerin bütününe dayandırılmaya devam edeceği konusunda hemfikirdi.
 • Katılımcılar, kısıtlayıcı bir tutumun sürdürülmesinin, ek bilgi toplamak için zaman tanırken hedeflere doğru daha fazla ilerlemeyi destekleyeceğine karar verdi.
 • Katılımcılar, enflasyon hedefine yönelik ilerlemenin yetersiz olduğunu gösteren bilgilerin olması halinde ilave politika sıkılaştırmasının uygun olacağını kaydetti.
 • Katılımcılar, enflasyonun geçtiğimiz yıl ılımlı seyrettiğini ancak kabul edilemez derecede yüksek ve %2 hedefinin oldukça üzerinde kalmaya devam ettiğini not etti.
 • Katılımcılar, ekonomideki arz ve talebin daha iyi bir dengeye gelmeye devam ettiğini değerlendirdi.
 • Katılımcılar, konut hariç temel hizmet enflasyonunun düşürülmesinde sadece sınırlı ilerleme kaydedildiğini ifade etti.
 • FED personelinin ekonomik tahminleri Eylül tahminlerine benzerlik gösterdi.
 • Birçok katılımcı uzun vadeli hazine tahvil getirilerindeki artışların vade primindeki yükselişten kaynaklandığını düşünüyor.
 • Katılımcılar, fiyat artışlarının %2’ye döneceğinden daha emin olmak için enflasyon baskılarının azaldığını gösteren daha fazla veri görmeleri gerektiğini vurguladı.

Tutanakları açıklanan 31 Ekim-1 Kasım toplantısında FED, faiz artırımına gitmeme kararı alıp faizleri sabit bırakmıştı.

İlgili Haber
Son Dakika: Binance'e Yöneltilen Suçlamalar ve CZ ile Şirketin Ödeyeceği Toplam Cezanın Detayları Belli Oldu

Powell bu ayın başlarında Uluslararası Para Fonu araştırma konferansında şunları söylemişti:

“Enflasyon bize birkaç kafa karışıklığı yaşattı. Eğer politikayı daha da sıkılaştırmak uygun olursa, bunu yapmakta tereddüt etmeyeceğiz. Ancak hem birkaç aylık iyi verilerin bizi yanıltma riskine hem de aşırı sıkılaştırma riskine karşı dikkatli hareket etmeye devam edeceğiz.”

Salı günü yayınlanan ve ekonominin geniş bir genel modelinin sonucu olan bir New York FED çalışması, aslında ABD merkez bankasının faiz oranlarını artırmaya geç başlamasının, ilk artırımın fiyatların keskin bir şekilde yükselmeye başlamasından bir yıl sonra gelmesinin, ekonominin enflasyonu düşürmede aynı ilerlemeyle daha fazla büyüme kaydetmesine izin verdiğini öne sürdü.

Gecikmeli başlangıç, FED’i faizleri başka türlü olması gerekenden daha hızlı ve daha yüksek oranda artırmaya zorladı, ancak net etki “olumlu oldu

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail