coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinSon Dakika! New York Borsasından SEC'e Ethereum Başvurusu!

Son Dakika! New York Borsasından SEC’e Ethereum Başvurusu!

Grayscale, Ethereum Trust fonunu spot Ethereum ETF'sine dönüştürmek için başvuru yaptı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

GlobeNewswire’ın haberine göre, NYSE Group’un bir yan kuruluşu olarak faaliyet gösteren NYSE Arca, Grayscale’ın Ethereum Trust fonunu spot Ethereum ETF’sine dönüştürmek için SEC’e başvuru yaptı.

Buna göre dünyanın en büyük kripto varlık yöneticisi Grayscale, bugün NYSE Arca’nın Grayscale Ethereum Trust’ını spot Ethereum ETF’ine dönüştürmek için SEC’e başvuru yaptığını ve 19b-4 Formunu sunduğunu duyurdu.

Konu hakkında açıklama yapan Grayscale CEO’su Michael Sonnenshein şunları söyledi:

“Grayscale olarak değişmez taahhüdümüz, yatırımcılara tanıdık ürün yapıları aracılığıyla kriptoya şeffaf ve düzenli erişim sunmaktır.

Ürünün evrimindeki bir sonraki doğal adım olan Grayscale Ethereum Trust’ını (ETHE) bir ETF’ye dönüştürmek için başvuruda bulunurken, bunun Ethereum’u ABD düzenleyici çevresine daha da yaklaştıracak önemli bir an olarak kabul ediyoruz.”

Grayscale ETF Küresel Başkanı David LaValle, “Bu başvuru, Grayscale’in sınıfının en iyisi ETF ekibini, ürün paketini ve yeteneklerini oluşturmaya devam etmesi ve yatırımcılara benzersiz kripto uzmanlığına sahip, dünya çapında saygın bir varlık yöneticisi olarak hizmet etmesi açısından önemli bir kilometre taşıdır. Bu başvuruda NYSE Arca ile ortaklık yapmaktan gurur duyuyoruz ve sonraki adımlarda SEC ile işbirliği yapmayı sabırsızlıkla bekliyoruz.” dedi.

ETH yazım esnasında 1,731 dolardan işlem görmeye devam ediyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları