Haberler

Son Dakika! Reuters: “Başka Bir Ülke ABD Hazine Bakanlığı’nı Hackledi”

ABD Hazine Bakanlığı ve bir kaç kurumun e-posta trafiği hacker grubu tarafından aylardır izleniyormuş.

Reuters tarafından son dakika olarak verilen habere göre;

ABD Hazine Bakanlığı ile internet ve telekominikasyon politikalarına karar veren bir kurumdaki dahili e-posta trafiği hacklendi.

Habere göre yabancı bir ülke tarafından yönlendirilen hacker grubu söz konusu e-posta trafiğini bir süredir izliyordu. İlk gelen bilgilere göre ABD’nin istihbarat topluluğu içerisinde yer alan Hazine Bakanlığı ve Ticaret Bakanlığı Ulusal Telekomünikasyon ve Enformasyon idaresi hedef alındı. Bilgisayar korsanlarının diğer kurumlara sızmış olabileceği de değerlendirilen konular arasında.

Saldırının ciddi boyutta olduğu aktarılan habere göre, cumartesi günü Beyaz Saray’da Ulusal Güvenlik Konseyi “acil” koduyla toplandı. Hackerların aylardır söz konusu kurumlardaki e-posta trafiğini izlediğini aktaran yetkililer, eylemin başka bir ulus devlet tarafından planlandığını aktardı. Devlet ismi telaffuz etmeyen yetkililer olayın sıcaklığıyla saldırının tam kapsamının tespit edilemediğini açıkladı.

Hacker grubunun hack işlemini ofis yazılımı Microsoft Office 365 üzerinden gerçekleştirdiğini aktaran habere göre, Microsoft yetkilileri konuyla ilgili açıklama yapmak istemedi.

Hacker grubunun elinde ne tarz bilgiler olduğu ve hangi ülke tarafından eylemin planlandığı henüz netleşmese de piyasaların açılışla birlikte bu habere nasıl tepki vereceği bilinmiyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu