coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinSon Dakika: SEC Başkanı Gary Gensler'dan Hiç Beklenmedik Bitcoin ve Satoshi Nakamoto...

Son Dakika: SEC Başkanı Gary Gensler’dan Hiç Beklenmedik Bitcoin ve Satoshi Nakamoto Açıklaması!

SEC başkanı Gary Gensler, Twitter üzerinden yaptığı açıklamasında Bitcoin ve kurucusu Satoshi Nakamoto hakkında konuştu.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Oldukça sürpriz bir gelişme olarak ABD SEC Başkanı Gary Gensler, Satoshi Nakamoto’nun Bitcoin Whitepaper’ını yayınlamasının yıldönümünü kutladı.

Şu sıralar Cadılar Bayramı’nın da kutlandığı ABD’de, Gensler Bitcoin kutlamasında buna da yer verdi ve Satoshi Nakamoto’nun Cadılar Bayramı’na özel Satoshi Nakamoto olarak kılık değiştirmesi halinde kimsenin bunu anlayamayacağı şeklinde bir espri yaptı.

Gensler açıklamasının devamında Satoshi Nakamoto’nun ünlü Bitcoin Whitepaper’ını yayınlayarak kripto para teknolojisini başlatmasını tebrik etti.

Bununla birlikte SEC başkanı, her zaman olduğu gibi kripto para sektörüne birtakım eleştirilerde bulunmaya devam etti. Açıklamasında yatırımcıları kandıran kripto para şirketlerinin bu davranışlarını bırakıp menkul kıymet yasalarına uyumlu bir şekilde müşterilerine hizmet vermesi gerektiğini savundu.

İlgili Haber  Kripto Piyasasında Yeni Boğaya Girdik Mi? Bitcoin Spot ETF Başvurusu Yapan Hashdex Analistleri Açıkladı

Nakamoto’nun ilk kez BTC’nin teknik özelliklerini açıkladığı ve dünyaya tanıtımını yaptığı Whitepaper belgesi, 15 yıl önce paylaşılmıştı.

SEC başkanı Gary Gensler’ın diğer kripto paraların aksine BTC’nin bir menkul kıymet olmadığını düşündüğü biliniyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail